mazzalve
Meža ekspedīcija Drukāt E-pasts
Sestdiena, 30 septembris 2017 10:37

P9262136P9262155

26. septembrī Mazzalves pamatskolas 5. un 6. klase kopā ar skolotājām Andu Freimani un Silviju Ivanovu piedalījās meža ekspedīcijā Tomē , kuru šogad rīko AS “Latvijas valsts meži” kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS "Latvijas Finieris". Tas bija pozitīvas emocijas radošs, izglītojošs un interesants pārgājiens mežā ar 10 meža izziņas pieturām, kuras vadīja zinoši meža nozares speciālisti. Skolēni veica gan matemātiskus un praktiskus , gan radošus uzdevumus. Mācījās aprēķināt koku augstumu, vecumu un kociņu skaitu jaunaudzē, kopt mežu un pazīt dzīvnieku dabā atstātās pēdas, ieklausīties meža skaņās un komandas darbā no dēļiem uzcelt tiltu, uzzināt pārsteidzošas lietas par koksnes produktiem un dziedāt un dejot kopā ar Cūkmenu. Noslēgumā bija pikniks pie ugunskura.

Mums ļoti paveicās, jo pasākuma diena bija viena no šogad tik retajām siltajām un saulainajām dienām, kas mežā pavadītās 3 stundas ļāva pilnvērtīgi izbaudīt.

 
Policija viesojas Mazzalves pamatskolā Drukāt E-pasts
Sestdiena, 30 septembris 2017 10:33

polic

Septembris ir Drošības mēnesis Latvijas skolās, jo skolēni atgriežas no vasaras brīvdienām un ir nepieciešams atgādināt par drošību uz ceļa, noteikumiem, kas jāievēro, lai skolēni skolā justos droši un pasargāti.

27.septembrī Mazzalves pamatskolā viesojās Aizkraukles policijas pārvaldes pārstāve Sanita Zīmele, kura stāstīja par minētajiem jautājumiem, pārrunājot par izplatītākajiem pārkāpumiem bērnu un jauniešu vidū, atgādinot par sodiem, kas draud par dažādiem likuma pārkāpumiem gan satiksmē, gan savstarpējās attiecībās. Pie bērniem viesojās arī policijas palīgi Runcis un Bebrs, kuri pārbaudsīja skolēnu zināšanas par drošības jautājumiem un 1.klases skolēniem dāvāja atstarojošās vestes, 2.-4.klašu skolēniem - atstarotājus un visiem sākumskolēniem - jaukas krāsojamās grāmatiņas, bet 6.-9.klašu skolēni saņēma nopietnas brošūras par drošību internetā.

Lasīt tālāk...
 
Bērnu žūrijas dalībnieku ekskursija uz Dunti Drukāt E-pasts
Otrdiena, 26 septembris 2017 10:46

bz

19.septembrī 17 aktīvākie lasītāji kopā ar skolotājām D.Pabērzu un S.Lisovsku devāmies nelielā ekskursijā uz Duntes muižu, lai iepazītos ar slavenā fantazētāja Minhauzena muzeju un dzīvesvietu. Tā kā todien arī laiks bija vējains un lietains, taka līdz jūrai bija slēgta, un arī pastaiga pa muzeja pagalmu īpaši nevilināja. Taču mājā skolēniem patika gan stāstījums, gan 18.gs.kuriozākie sadzīves priekšmeti, kā piemēram, parūkas, utu ķemmes, blusu ,,ķērājpudelīte”, senie ceļojuma koferi-lādes, mazā gulta ar baldahīnu, Minhauzena skulptūras un dzīvnieku izbāzeņi. Otrajā stāvā pārsteigumu radīja pasaulē un Latvijā slaveno cilvēku vaska figūras.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalvieši pārstāv Neretas novadu Sēlijas novadu skolēnu Sporta svētkos Drukāt E-pasts
Otrdiena, 19 septembris 2017 21:35

sac

14.septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta laukumos notika Sēlijas novadu skolēnu Sporta svētki. Tajos piedalījās 6 novadu – Aknīstes, Jaunjelgavas, Viesītes, Jēkabpils, Ilūkstes un Neretas – komandas. Sacensības norisinājās 4 apakšgrupās – 4.-5.klašu skolēnu komandām bija spraiga cīņa kombinētajā stafetē, 6.-7.klases komandas sacentās tautasbumbā, 8.-9.klašu komandas sacentās kombinētajā stafetē, vidusskolēni spēlēja strītbolu. Noslēgumā bija apļa stafete, kurā piedalījās ātrākie skrējēji pa 2 no katras klašu grupas.  Bija arī individuālās sacensības šautriņu mešanā, hanteļu turēšanā, līdzsvara noturēšanā, basketbola soda metienos un konfekšu makšķerēšanā.

Lasīt tālāk...
 
Olimpiskajā dienā Mazzalvē viesojas olimpietis Ainārs Kovals Drukāt E-pasts
Otrdiena, 26 septembris 2017 10:50

010o4

Jau tradicionāli Mazzalves pamatskolā 22.septembrī organizējām “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. “Olimpiskās dienas 2017” devīze bija “Sporto svaigā gaisā!”

“Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, vēlamies atgādināt par mūsu dabas daudzveidību, tāpēc pasākuma dalībniekus aicināsim izmantot iespējas sportot brīvā dabā”, atzīmē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskas vicečempions Žoržs Tikmers.

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2017” norises vietās valstī, pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Lasīt tālāk...
 
Dzejas dienas Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 19 septembris 2017 21:38

Dzejas diena

Klāt septembris, un skolā atkal svinam dzejas svētkus.

Šī gada Dzejas dienu tēma bija saistīta ar Latvijas dārzeņiem, augļiem un ogām, jo aiz kalniem nav Miķeļdiena. Skolēni tika aicināti gan zīmēt, gan rakstīt radošus dzejoļus par šo tēmu, un gala rezultāts bija iepriecinošs. Pasākumā piedalījās 1.-8.klases 32 skolēni. Piektdien, 14.septembrī, pulcējāmies skolas zālē, kur paši mazie dzejnieki lasīja savus dzejoļus, piedalījās aktivitātēs un tika apbalvoti par veikumu. Skolas 2.stāva gaitenī vēl joprojām ir dzejoļu izstāde.

Paldies skolotājiem un skolēniem par atsaucību pasākuma organizēšanā!

Daiga Pabērza 

 
Mazzalves pamatskola uzsāk īstenot projektu "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai Drukāt E-pasts
Sestdiena, 09 septembris 2017 07:22

logo

Mazzalves pamatskola šajā mācību gadā ir iesaistījusies projektā “Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai”.  Izglītojamo individuālo kompetenču attīstības plāns paredz 2017./2018.mācību gada laikā pamatskolā īstenot vairāk kā 10 dažādus mācību un ārpusstundu  pasākumus, kopā atvēlot tam vairāk kā 5000 eiro no Eiropas struktūrfondiem. Līdz ar to skolas risinājumi individuālās pieejas attīstībā un skolas izglītības pakalpojuma dažādošanā var tikt uzsākti, t.sk., sasaistot tos ar kopējām izglītības sistēmas pārmaiņām. Projekta realizācijas laikā Mazzalves pamatskolas skolēniem būs iespēja Latvijas universitātes dabaszinātņu centra laboratorijā veikt laboratorijas darbus, apskatīt dabaszinātņu centru, būs iespēja padziļināti iepazīt dažādas dzīvnieku sugas zooloģiskajā  dārzā kopā ar zooloģiskā dārza darbiniekiem, Salaspils botāniskajā dārzā izzināt dažādas augu sugas un tās dziļāk izpētīt, varēs pabūt Cēsu Zinoo centrā un apskatīt Ventspils lokatoru, paplašināt zināšanu loku astronomijā. Mazzalves pamatskolā īpaša uzmanība tiks veltīta vides pētniecībai. Skolotājiem projekta ietvaros būs iespēja izglītoties skolēnu individuālo kompetenču veidošanā.

Žanna Miezīte

 


3 lapa no 62