mazzalve
Puse skolēnu mācību gadu beidz ar labām un teicamām sekmēm Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 jūnijs 2017 19:03

labinieki17

30.maijā, mācību gadu noslēdzot, Mazzalves pagasta pārvaldē jau tradicionāli tika organizēta svinīgā pieņemšana pie pārvaldes vadītājas Zeltītes Odiņas. Uz pieņemšanu bija aicināti skolēni, kuriem ir labi un teicami mācību sasniegumi, un viņu vecāki. Šie skolēni tika ierakstīti arī pagasta Goda grāmatā.  Skolēni saņēma īpašas liecības.

 Zelta liecību saņēma tie skolēni, kuriem gada vidējais vērtējums bija 9 un vairāk, - 9.kl. Baiba Zvilna, 7.kl. Reinis Zariņš, 2.kl. Ernestīne Baltace. Baiba un Reinis saņēma arī ielūgumu uz pieņemšanu pie Neretas novada domes priekšsēdētāja, kur saņems arī naudas balvu 25 EUR.

Sudraba liecību saņēma tie, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums ir 8 un vairāk balles, - 2.kl. Krista Kubliņa, 3.kl. Inguna Sakne un Rauls Sakne, 4.kl. Zanda Zariņa, 5.kl. Niks Linmeijers, Mareks Dobrovoļskis, 6.kl. Karīna Griķe, Paula Spriņģe, 7.kl. Lāsma Egija Vaičulena.

\bronzas liecības saņēma tie skolēni, kuru mācību sasniegumi vidēji ir 7 un vairāk, - 3.kl. Niks Ašmanavičs, 4.kl. Viktorija Baltace, 6.kl. Sendija Spriņģe, 7.kl. Toms Freimanis, Dāvids Kuģinis, 8.kl. Beāte Vitkovska – Kaktiņa, Dāvids Laumanis, Alise Smaida Spriņģe, Elva Laurinoviča, 9.kl. Gerda Megija Gercena, Laura Anna Piterniece.

Par īpašu centību un mācību sasniegumu būtiskiem uzlabojumiem Cerību liecību saņēma 3.kl. Amanda Lokesa, 4.kl. Diana Veiskate, 5.kl. Kristiāna Krista Vaičulena, 7.kl. Viktors kalniņš.

Uzaicinātie noskatījās arī nelielu pirmsskolēnu sagatavoto koncertu un  pacienājās ar pārvaldes sarūpētiem našķiem.

 
Atjautības stunda matemātikā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:47

grupa3sadala

23.maijā Mazzalves pamatskolas 4.-6.klašu skolēni pulcējās matemātikas kabinetā uz atjautības stundu matemātikā, ko vadīja matemātikas skolotāja Silvija Ivanova. Skolēni sadalījās grupās, izvirzīja sev kapteiņus, izdomāja grupa nosaukumus.

Uzdevumi bija gana āķīgi, netradicionāli un prasīja loģisko domāšanu. Par katru pareizi veiktu uzdevumu komanda saņēma žetonu – konfekti.

Stunda aizritēja spraigā matemātiskā gaisotnē, savstarpējā labestīgā sacensībā. Uzvarētāji bija visi, jo interesanti pavadīja laiku, savstarpēji grupā sadarbojoties, veicināja viens otra domāšanu.

 
Akselam sudrabs Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:44

Aksels

16.maijā Ogres novada Sporta centra stadionā norisinājās vieglatlētikas sacensības U10, U12 un U14 vecuma grupas sportistiem. Sacensībās piedalījās jaunie vieglatlēti no Rīgas, Jūrmalas, Jēkabpils, Ventspils, Iecavas, Limbažiem, Salacgrīvas, Siguldas, Jelgavas, Kandavas, Carnikavas, Tukuma, Bauskas, Krāslavas, Lielvārdes un Mazzalves. Konkurence bija ļoti sīva. Mūsējie – Aksels Vitkovskis – Kaktiņš, Zanda Zariņa, Rauls Sakne, Inguna Sakne, Linda Vasiļjeva, Mareks Dobrovoļskis, Niks Linmeijers - startēja godam, bet visveiksmīgākais izrādījās Aksels. Viņš ar rezultātu 8.72 m lodes grūšanā bija otrais aiz Ventspils BJSS audzēkņa Ralfa Kvecko.

Apsveicam Akselu un viņa skolotāju Agri Sakni ar sudraba medaļu!

 
Pavasara koncerts pirmsskolā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:16

1-421-46

Svinot Ģimeņu dienu, dienas centra “Vālodzīte” 1-4gadīgie bērni kopā ar savām audzinātājām Danuti Pauniņu, Baibu Dambrāni un mūzikas skolotāju Kristīni Ozoliņu bija sagatavojuši saviem vecākiem un vecvecākiem jauku pavasara koncertprogrammiņu, kurā iesaistīja arī savas māmiņas. Sirsnīgu un mīļu smaidu pavadīti, bērni gan dziedāja, gan muzicēja ar svilpavniekiem un dažādiem grabuļiem, gan gāja rotaļās, gan dejoja rotaļdejas.

Noslēgumā visi, kas bija atnākuši uz šo 1-4gadīgo bērnu ģimeņu pasākumu, no mazuļu rokām saņēma saulainus puķu pušķīšus.

 
Fantāzijas akadēmijas dalībnieces tiekas ar mākslinieci Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:47

liga3

11.maijā Mazzalves pamatskolas interešu izglītības programmas “Fantāzijas akadēmija” dalībnieces devās mācību ekskursijā uz Neretas “Riekstiņiem”, kur Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” tika atklāta gleznotājas Līgas Jukšas izstāde “Sēlijas noskaņas”. Kaut arī Līga nu jau daudzus gadus dzīvo un strādā Rīgā, māksliniece ir mazzalviete. Līgai līdz šim ir bijušas 15  personālizstādes  Latvijā un ārpus tās, kā arī māksliniece piedalījusies grupu izstādēs Baltkrievijā , Vācijā un Beļģijā.

Izstādei muzejā Līga izvēlējusies darbus, kuros jūtama  dzimtās Sēlijas ietekme ,– daba, krāsas, dzimtās puses vietas, kā arī neliels ieskats viņas darbos visbiežāk izmantotajos simbolos – roku gleznojumos.  Līga ir attīstījusi pati savu māksliniecisko rokrakstu, kur glezniecības centrā ir cilvēka figūra un interese par kubisma figurālajām kompozīcijām. Kaut arī tēli ir abstrahēti, tomēr tajos ir saglabāts arī priekšmetiskums. Viens no Līgas tuvākajiem māksliniekiem ir Pablo Pikaso, ekscentriskais, ekspresīvais Frānsiss Bēkons un no latviešu gleznotājām – Aija Zariņa.

Pēc izstādes atklāšanas skolēniem bija plenērs. Mazajiem gleznotājiem bija pašiem iespēja ne tikai zīmēt, bet arī vērot L. Jukšas gleznotājas meistarību, ātri izveidojot “Riekstiņu ”ainavas uzmetumu ar eļļas krāsām.

 
Žetongredzenu pasniegšanas pēcpusdiena. Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:20

pedejais zvans3

Viss skaistums mums.

Žetonpēcpusdiena, kad mēs, devītās klases skolēni, saņemam savu piederības zīmi Mazzalves pamatskolai- žetongredzenu. Šis pasākums ir kā,, brīdis pirms’’, lai paraudzītos, kas bijis, un iekšēji sagatavotos tam, kas būs, lai mirkli ļautos svētku priekam un radošai brīvībai. Žetonu pasniegšanas pēcpusdienas sadalījās 2 daļās: svinīgā un radošā izpausme.

Svinīgajā daļā direktors teica vislabākos vārdus, 9. klases audzinātāja Silvija Lisovska raksturoja katru skolēnu, raksturojumi bija mīļi, tāpēc zālē bieži skanēja smiekli. Katrs skolēns šogad saņēma žetongredzenu, kurā iegravēts skolas nosaukums un saņēmēja vārds un uzvārds. Noslēgumā skanēja skolas dziesma, šoreiz ļoti pārliecinoši un sirsnīgi.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalvieši tehniskās jaunrades dienā Neretā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:09

jr

24. aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurā piedalījās arī Mazzalves pamatskolas 6.- 9. klašu skolēni.
Šī diena atšķīrās no ierastajām, jo stundas vadīja SIA “Aspired” no Ventspils augsto tehnoloģiju parka. Tehniskās jaunrades diena tika plānota, lai sniegtu skolēniem zināšanas, paraugdemonstrējumus inženierzinātņu jomā un ar to saistītā karjeras izglītībā. Skolēni apmeklēja, aktīvi darbojās 4 īpaši izstrādātās un sagatavotās radošajās darbnīcās. Visas darbnīcas tika veidotas starpdisciplināras, lai skolēni varētu pielietot vairākos mācību priekšmetos gūtās zināšanas un prasmes.

Lasīt tālāk...
 


3 lapa no 60