mazzalve
Skanīgi sveicieni māmiņām svētkos Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:15

batch mmdiena

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā māmiņas saņem apsveikumus un mīļus sveicienus Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas. Mātes diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos. Latvijā un Igaunijā mātes diena tiek svinēta otrajā maija svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā — pirmajā maija svētdienā, Krievijā — pēdējā novembra svētdienā. Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Lasīt tālāk...
 
Ceļojums profesiju pasaulē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:09

logo ES NAP

21.aprīlī 17 Mazzalves pamatskolas 4.-6.klases skolēni skolotājas S.Ivanovas un D.Pabērzas vadībā mācību ekskursijas laikā apmeklēja Izziņas un eksperimentu  centru ,,Lielvārdis” un projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  SIA ražotni ,,Skrīveru Saldumi.”

Ekskursijas mērķis bija gūt priekšstatu par  profesijām , kas saistītas gan ar dabaszinību priekšmetiem, gan  uzņēmējdarbību , pārtikas tehnologa, konditora profesiju.

Lasīt tālāk...
 
Mācību ekskursijā Lietuvā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 08:51

batch lte4

Pavasara pirmajās dienās Mazzalves pamatskolas 7.-9.klašu skolēni  ar ģeogrāfijas skolotāju S. Lozinu devās ģeogrāfiski ģeoloģiskā ekskursijā uz Lietuvas Republikas Biržu rajonu.

Pirmais pieturas punkts bija Biržu reģionālā parka apmeklētāju centrs, kur tā viesi interaktīvā  veidā var iepazīties ar karsta kriteņu nogāžu uzbūvi, kad, zemei iegrūstot, atklājas ģeoloģiskie slāņi. Pēc tam gida pavadībā devāmies pāri Širvēnas ezeram uz Astravas pili  pa garāko gājēju tiltu Lietuvā – 525 m. Tad mūsu ceļš veda pie lielākajām un ievērojamākajām karsta kritenēm. . Tā, piemēram, ”Govs ala” ir lielākā karsta kritene Lietuvā, tās diametrs ir 10 – 12 m, dziļums 12,6 m. Tajā ir 5 alas, vienā  no tām ir 1,5 m dziļš ezeriņš.

Lasīt tālāk...
 
Jūrmalas pavasara sporta svētki Drukāt E-pasts
Otrdiena, 25 aprīlis 2017 18:11

krossj

Mazzalvieši jau kādu laiku gūst labus panākumus skriešanas disciplīnās, lai arī konkurence šajos sporta veidos parasti ir ļoti liela. 23. aprīlī Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās Jūrmalas pavasara sporta svētkos, kas norisinājās Majoru pludmalē.

Sacensībās startēja Rauls Sakne, Inguna Sakne un Zanda Zariņa. Skriešanas distances garums bija 1000 m. Rauls Sakne izcīnīja 1.vietu, Inguna Sakne ierindojās 3. vietā, bet Zanda Zariņa finišu sasniedza kā 5. labākā skrējēja. Skolēnus sacensībām sagatavoja sporta skolotājs, treneris Agris Sakne.

 
Skābekļa diena mežā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:01

batch meza5

27. aprīlī Skābekļa dienā  Mazzalves pamatskolā piedalījās 1., 2., 7., 8., 9. klases kopā ar skolotājām V. Zeltiņu, A. Sirsniņu, S. Lisovsku un A. Freimani.

Kopā ar  AS ‘’Latvijas valsts meži’’  Vidusdaugavas reģiona  darbiniekiem Pēteri Dongu un Kasparu Freimani devāmies uz mežu. Apskatījām  cirsmu un  šķeldošanai sagatavotos zarus. Ērberģes iecirkņa mežkopis Pēteris Donga parādīja ierīces meža kaitēkļu ķeršanai.  Redzējām  arī meža dzīvnieku postījumus priežu jaunaudzē.  Kopā ar Mazzalves pagasta autobusa vadītāju novērtējām kvalitatīvi jaunuzbūvēto LVM autoceļu un salīdzinājām to ar veco dabisko brauktuvi. LVM darbinieki parādīja un izstāstīja, kā notiek aizsardzība pret postījumiem.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalvē savas tautas vēsturi izzina, sadarbojoties ar Okupācijas muzeju Drukāt E-pasts
Otrdiena, 09 maijs 2017 09:10

 

ok1

Lai veicinātu vēstures izpratni, Mazzalves pamatskolas skolēni martā bija Okupācijas muzejā, kur pa īstam apjauta deportāciju šausmas, bet aprīļa nogalē Mazzalves pamatskolā viesojās Okupācijas muzeja darbinieki, kuri stāstīja un rādīja vēstures liecības par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu un ceļu uz to. Par savu darbību tajā laikā stāstīja arī Arvīds Ulme, kurš Atmodas laikā piedalījies Vides aizsardzības kluba dibināšanā un 1987. gadā un kļuvis par tā prezidentu, organizējis dažādas masu demonstrācijas. Ievēlēts Latvijas Republikas Pilsoņu kongresā, bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts, balsojis par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Lasīt tālāk...
 
Piedalāmies konkursā ,,Jautrais amatnieks” Drukāt E-pasts
Otrdiena, 25 aprīlis 2017 18:04

amatnieksamatnieks2

19. aprīlī  mēs- seši  Mazzalves skolas skolēni- piedalījāmies starpnovadu konkursā ‘’Jautrie amatnieki’’, kurš norisinājās Skaistkalnes kultūras namā.

Komandas bija sadalītas pa skolām.  Konkursā piedalījās 5.-7.klašu skolēni , no katras klases pa divi. No 5.kl. piedalījās Mareks Dobrovoļskis un Niks Linmeijers , no 6.kl.-Paula Spriņģe un Karīna Griķe, no 7.kl.-Lāsma Vaičulēna un Dāvids Laumanis.

 Mums bija jāveic 6 uzdevumi,  kas  bija saistīti ar mājturību, un katra uzdevuma veikšanai bija dotas 15 minūtes laika. Bija jātamborē, jādarbojas ar koku, ar papīru, jāzina uztura pamatnosacījumi,  jālasa darba karte.  Veicot šos uzdevumus, svarīgi bija sastrādāties. Konkursa mērķis bija sadarboties un līdzdarboties, nevis gūt vietas.

Mēs esam priecīgi,  ka piedalījāmies šajā konkursā, jo mums  patika, un tas bija kaut kas  jauns .

Lāsma Vaičulēna

 


4 lapa no 60