mazzalve
Mazzalviešiem spoži rezultāti taku skrējienā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 aprīlis 2017 19:09

 

stirnubuks1Stirnubuks

15.aprīlī Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās Latvijas čempionāta Stirnubuks taku skrējiena seriāla pirmajā posmā, kurš norisinājās kalnainajos un ļoti ainaviskajos Ogres Zilajos kalnos. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja divi dalībnieki -Zanda Zariņa un Rauls Sakne.

Šogad pirmo gadu skolu jauniešiem ir iespēja sacensties dažādās vecuma grupās, un gada beigās tiks kronēti Latvijas čempioni taku skriešanā. Rauls un Zanda startēja U 12 vecuma grupā un uzrādīja ļoti labus rezultātus. Zandai 60 dalībnieku konkurencē pirmā vieta un Raulam 72 sportistu konkurencē trešā vieta 5.3 km distancē. Lai iegūtu Latvijas čempionāta medaļas, ir jāpiedalās vismaz trijos posmos no septiņiem. Nākamais posms notiks Smeceres silā Madonas pusē 27. maijā.

Par skolēnu panākumiem priecājās sporta skolotājs, treneris Agris Sakne

Lasīt tālāk...
 
Lieldienu ieskaņās priecājamies Popielā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 aprīlis 2017 19:03

4klp

5klp

9klp

13. aprīlī 1. stundas laikā visi pulcējāmies skolas kamīnzālē. Sākās Lieldienu ieskaņās apvīta Popiela, kuru vadīja Zaķis (skolotāja V. Zeltiņa) un viņas Draugs ( Edvards Guoģis). Zaķis lika visiem skatītājiem izvingroties un priecīgs ziņoja, ka viņam ir daudz draugu, kuri zina par Lieldienām un ir ļoti kustīgi un muzikāli. 1. – 3. klašu Skatuves runas pulciņš (vadītāja S.Lisovska) citiem stāstīja par  Lieldienām un to svinēšanu, kā arī visus nopēra ar pūpoliem, lai ir veselība mācīties un iet skolā. Tad Zaķis un viņa Draugs aicināja savus kustīgos draugus, un sākās jauki priekšnesumi. Balsoja paši skolēni un skolotāji, metot ligzdiņās baltās olas.

Lasīt tālāk...
 
Pirmsskolēni ķer prieku Drukāt E-pasts
Trešdiena, 12 aprīlis 2017 19:24

A2

5.aprīlī Aizkraukles kultūras namā pirmsskolēni tikās Aizkraukles reģiona starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu sadancī. Pasākuma mērķis bija popularizēt bērnu skatuves un muzikālās izglītības (skatuves runas, dziesmas, mūzikas instrumentu spēles, dejas un kustības nozīmi) bērna attīstībā, stiprināt saites starp pirmsskolas izglītības iestādēm.

Lasīt tālāk...
 
Gūstam jaunas zināšanas mācību ekskursijā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 29 marts 2017 13:32

Okpm

23. martā 7 . – 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Sudraba namu, Okupācijas muzeju un uz Batutu parku. Skolotājas Silvija Lisovska un Anda Freimane bija izplānojušas ekskursiju, lai skolēni iegūtu zināšanas dažādās jomās – vizuālajā mākslā, vēsturē, latviešu valodā, sportā un karjeras izzināšanā.

Sudraba namā skolēni vēroja sudraba izstrādājumu piedāvājumu, domājot un iepazīstot rotkaļa un dizainera profesijas.

Okupācijas muzejā notika pieteiktā nodarbība par deportācijām, kurā bija iekļauts arī darbs grupās. Skolēni papildināja zināšanas par latviešu izsūtīšanu, aplūkoja dažādus priekšmetus, kuri tika atvesti no izsūtījuma. Lekcijas beigās skolēni prata izpildīt darba lapas, kuras viņi paši papildināja ar saviem stāstījumiem.

Batutu parku apmeklējām, jo tas ir jaunākais piedāvājums (parks tika atvērts decembrī). Skolēniem instruktors izskaidroja drošības noteikumus parkā, norādot, ja tie tiks pārkāpti, tad no parka teritorijas viņi tiks izraidīti. Tā bija laba sporta stunda, jo no parka skolēni iznāca slapji, tāpēc līdzi bija paņemtas maiņas drēbes un dvieļi. Tie noderēja!

Ko raksta paši skolēni par ekskursiju:

  • Man ļoti patika šī ekskursija, es labprāt brauktu otrreiz šādā ekskursijā.
  • Manuprāt, Okupācijas muzejā ekskursija bija nedaudz par gadu, bet man tur patika.
  • Man patika, jo bija liela dažādība.
  • Es gan ieguvu kaut ko no jauna, gan kārtīgi izvingrojos.
  • Nekad nebiju iedomājusies, ka  ir tik liela sudraba  izstrādājumu dažādība.

Paldies šoferītim  par vizināšanu un Mazzalves pagasta pārvaldei par transportu!

Silvija Lisovska un Anda Freimane

 
Triumfs mājturības starpnovadu olimpiādē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 12 aprīlis 2017 19:36

mo1

6.aprīlī veiksmes diena bija 3 mūsu skolas audzēkņiem-Baibai Zvilnai (9.kl.), Elīnai Liepai (8.kl.) un Dāvidam Laumanim(8.kl.). Iecavas, Neretas un Vecumnieku starpnovadu mājturības olimpiādē Skaistkalnē viņi visi  ieguva 1.vietas.

Zēniem 3 stundu laikā bija jāpagatavo metamais kauliņš, un Dāvids ar vēl vienu  skolēnu dalīja 1.vietu-viņu veikums bija labākais.

Meitenēm 4 stundu laikā bija jāada paraudziņi pēc dotajiem tehniskajiem zīmējumiem un no tiem jāveido izgrieztā šablonā tērps. Baiba godalgoto vietu ieguva jau otro gadu.

Olimpiādē piedalījās arī Norberts Bergmanis (9.kl.), viņam pietrūka 1 punkta līdz atzinībai.

Mēs, skolotāji, pateicamies un lepojamies par mūsu skolēnu veikumu!

Daiga Pabērza

 
Runas festivālā ,,Joks” Drukāt E-pasts
Trešdiena, 12 aprīlis 2017 19:10

dp1

30.martā Vallē tikās 1.-4.klašu  skolēni no Vecumnieku novada un Mazzalves, lai piedalītos skatuves runas festivālā ,,Joks”.

Skolēni ļoti cītīgi bija sagatavojojušies šim pasākumam. Gan repertuāru, gan dalībnieku aktiermākslu visiem bija prieks klausīties un baudīt. Skanēja latviešu dzejnieku un pašu skolēnu sacerēti dzejoļi , kuros sirsnīgi pasmējāmies par savām cilvēciskajām vājībām, pārparatumiem un dažādām  vārdu spēlēm.

Lasīt tālāk...
 
"Talantiņš" pietur Mazzalvē Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 23 marts 2017 17:05

Talant4Talant

21.martā pa Suseju kuģoja mazs kuģītis "Talantiņš." Kuģa kapteine Kristīne Ozoliņa ziņoja stūrmanim par savu redzējumu apkārt ūdeņiem. Tika ieraudzīta balta muiža, tad tika izmests enkurs, lai kuģis varētu uzņemt pasažierus uz Neretas "Talantiņu." Baltajā muižā bija ieradušās trīs brīnišķīgas jūrniecītes - smaidīgā Zeltīte, nopietnā Anita, labvēlīgā Agnija - mūsu žūrija.

Lasīt tālāk...
 


5 lapa no 60