mazzalve
Mazzalviešiem pamats ielikts Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 19 jūnijs 2017 15:50

izlaidums17

10.jūnija pēcpusdienā Mazzalves skolā smaržoja meijas, valdīja neliels satraukums, saviļņojums, jo 9.klase svinēja izlaidumu. Svinīgajā pasākumā direktors Aivars Miezītis uzsvēra, ka pamatskolā ir ielikts pamats tālākajai izglītības karjerai, pamats sapņiem, pamats tālākai izaugsmei, tagad katra paša atbildība, kāds veidosies tālākais dzīves ceļš.

Mazzalves pamatskolu šogad absolvēja 9 skolēni. Katrs īpašs.

Norberts Bergmanis kopā ar Apliecību par pamatizglītību saņēma skolas Atzinības rakstu par izciliem sasniegumiem mājturības olimpiādē.

Emīls Bondars saņēma pateicību par aktivitāti ekoskolu programmā.

Dagnei Loginai, Gerdai Megijai Gercēnai un Laurai Annai Piterniecei direktors pasniedza Atzinības rakstu par aktivitāti sabiedriskajā darbā un labiem panākumiem radošajos konkursos.

Evelīnu Ūzani uzteica par panākumiem sportā.

Īpašu atzinību izpelnījās Baiba Zvilna – viņa saņēma skolas Atzinības rakstu par teicamiem un izciliem mācību sasniegumiem, izciliem panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu. Baiba saņēma arī Lielo pūci kā Neretas novada izcilība 2017, jo starpnovadu olimpiādēs matemātikā un mājturībā izcīnīja 1.vietas. Baibas kontā šajā mācību gadā ir arī 2.vieta vēstures un vizuālās mākslas olimpiādēs un atzinība latviešu valodas olimpiādē.

Skolasbiedrus ar muzikāliem sveicieniem iepriecināja Aksels Vitkovskis – Kaktiņš un Beāte Vitkovska – Kaktiņa, sirdsvārdus draugiem teica Elva Lavrinoviča, Nora Ginote un Lāsma Egija Vaičulena.

Izskoloties un atgriezties dzimtajā pagastā visus aicināja pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa.

Absolventi saņēma krāšņus ziedus un laba vēlējumus no tuviniekiem, draugiem.

Absolventi bija sagatavojuši īpašu dāvanu pagastam – izveidojuši prezentāciju - pagasta apskatu ar vietām, kur devītie bijuši, ko redzējuši, fotogrāfijās, kuras izkārtotas kā alfabēts. To skolas darbiniekiem vakarā bija iespēja noskatīties.

Žanna Miezīte

 
Tūrisma diena skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 jūnijs 2017 19:05

spdiena17

30.maija diena skolā bija ļoti piesātināta un spraiga - rīts bija paredzēts sportiskām aktivitātēm, kurās aicināti piedalīties bija arī Sproģu pamatskolas skolēni.

Arī diena bija ļoti silta un saulaina.

Skolotāja Agra Saknes vadībā skolas sporta laukumā un apkārtnē bija sagatavoti dažādu stafešu posmi. Četras stafetes bija jāizdomā un jānoorganizē pašiem skolēniem.

4./5.klases skolēni bija sagatavojuši uzdevumu ar bumbu pie apļa, 6.klases meitenes noorganizēja dažādu prasmju stafeti - pupu lasīšanu, sērkociņu izlikšanu rindā, lēkšanu ar maisu un  bumbu un makaronu pārvietošanu ar knaģiem. 7.klases stafete bija saistīta ar futbola elementiem, 8.klases - darbošanās  ar bumbām un vingrošanas rīkiem. Skolēni balsojumā ar kastaņiem Simpātiju balvu piešķīra 7.klases stafetei.

Skolēniem patika Emīla Bondara vadībā veikt izbraucienus ar laivu pa Susejas upi. Individuāli varēja šaut ar šautriņām un gaisa šauteni. 

Pagalmā skanēja jautra mūzika, pavāres Aiga un Gunta cienāja visus ar gardu zupu, desiņām un augļiem, un noslēgumā skolēni par piedalīšanos tika cienāti ar konfektēm.

Pasākums visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem - bija jautrs  un  radošs!

Daiga Pabērza

 
Atjautības stunda matemātikā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:47

grupa3sadala

23.maijā Mazzalves pamatskolas 4.-6.klašu skolēni pulcējās matemātikas kabinetā uz atjautības stundu matemātikā, ko vadīja matemātikas skolotāja Silvija Ivanova. Skolēni sadalījās grupās, izvirzīja sev kapteiņus, izdomāja grupa nosaukumus.

Uzdevumi bija gana āķīgi, netradicionāli un prasīja loģisko domāšanu. Par katru pareizi veiktu uzdevumu komanda saņēma žetonu – konfekti.

Stunda aizritēja spraigā matemātiskā gaisotnē, savstarpējā labestīgā sacensībā. Uzvarētāji bija visi, jo interesanti pavadīja laiku, savstarpēji grupā sadarbojoties, veicināja viens otra domāšanu.

 
Akselam sudrabs Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:44

Aksels

16.maijā Ogres novada Sporta centra stadionā norisinājās vieglatlētikas sacensības U10, U12 un U14 vecuma grupas sportistiem. Sacensībās piedalījās jaunie vieglatlēti no Rīgas, Jūrmalas, Jēkabpils, Ventspils, Iecavas, Limbažiem, Salacgrīvas, Siguldas, Jelgavas, Kandavas, Carnikavas, Tukuma, Bauskas, Krāslavas, Lielvārdes un Mazzalves. Konkurence bija ļoti sīva. Mūsējie – Aksels Vitkovskis – Kaktiņš, Zanda Zariņa, Rauls Sakne, Inguna Sakne, Linda Vasiļjeva, Mareks Dobrovoļskis, Niks Linmeijers - startēja godam, bet visveiksmīgākais izrādījās Aksels. Viņš ar rezultātu 8.72 m lodes grūšanā bija otrais aiz Ventspils BJSS audzēkņa Ralfa Kvecko.

Apsveicam Akselu un viņa skolotāju Agri Sakni ar sudraba medaļu!

 
Puse skolēnu mācību gadu beidz ar labām un teicamām sekmēm Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 jūnijs 2017 19:03

labinieki17

30.maijā, mācību gadu noslēdzot, Mazzalves pagasta pārvaldē jau tradicionāli tika organizēta svinīgā pieņemšana pie pārvaldes vadītājas Zeltītes Odiņas. Uz pieņemšanu bija aicināti skolēni, kuriem ir labi un teicami mācību sasniegumi, un viņu vecāki. Šie skolēni tika ierakstīti arī pagasta Goda grāmatā.  Skolēni saņēma īpašas liecības.

 Zelta liecību saņēma tie skolēni, kuriem gada vidējais vērtējums bija 9 un vairāk, - 9.kl. Baiba Zvilna, 7.kl. Reinis Zariņš, 2.kl. Ernestīne Baltace. Baiba un Reinis saņēma arī ielūgumu uz pieņemšanu pie Neretas novada domes priekšsēdētāja, kur saņems arī naudas balvu 25 EUR.

Sudraba liecību saņēma tie, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums ir 8 un vairāk balles, - 2.kl. Krista Kubliņa, 3.kl. Inguna Sakne un Rauls Sakne, 4.kl. Zanda Zariņa, 5.kl. Niks Linmeijers, Mareks Dobrovoļskis, 6.kl. Karīna Griķe, Paula Spriņģe, 7.kl. Lāsma Egija Vaičulena.

\bronzas liecības saņēma tie skolēni, kuru mācību sasniegumi vidēji ir 7 un vairāk, - 3.kl. Niks Ašmanavičs, 4.kl. Viktorija Baltace, 6.kl. Sendija Spriņģe, 7.kl. Toms Freimanis, Dāvids Kuģinis, 8.kl. Beāte Vitkovska – Kaktiņa, Dāvids Laumanis, Alise Smaida Spriņģe, Elva Laurinoviča, 9.kl. Gerda Megija Gercena, Laura Anna Piterniece.

Par īpašu centību un mācību sasniegumu būtiskiem uzlabojumiem Cerību liecību saņēma 3.kl. Amanda Lokesa, 4.kl. Diana Veiskate, 5.kl. Kristiāna Krista Vaičulena, 7.kl. Viktors kalniņš.

Uzaicinātie noskatījās arī nelielu pirmsskolēnu sagatavoto koncertu un  pacienājās ar pārvaldes sarūpētiem našķiem.

 
Fantāzijas akadēmijas dalībnieces tiekas ar mākslinieci Drukāt E-pasts
Piektdiena, 26 maijs 2017 07:47

liga3

11.maijā Mazzalves pamatskolas interešu izglītības programmas “Fantāzijas akadēmija” dalībnieces devās mācību ekskursijā uz Neretas “Riekstiņiem”, kur Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” tika atklāta gleznotājas Līgas Jukšas izstāde “Sēlijas noskaņas”. Kaut arī Līga nu jau daudzus gadus dzīvo un strādā Rīgā, māksliniece ir mazzalviete. Līgai līdz šim ir bijušas 15  personālizstādes  Latvijā un ārpus tās, kā arī māksliniece piedalījusies grupu izstādēs Baltkrievijā , Vācijā un Beļģijā.

Izstādei muzejā Līga izvēlējusies darbus, kuros jūtama  dzimtās Sēlijas ietekme ,– daba, krāsas, dzimtās puses vietas, kā arī neliels ieskats viņas darbos visbiežāk izmantotajos simbolos – roku gleznojumos.  Līga ir attīstījusi pati savu māksliniecisko rokrakstu, kur glezniecības centrā ir cilvēka figūra un interese par kubisma figurālajām kompozīcijām. Kaut arī tēli ir abstrahēti, tomēr tajos ir saglabāts arī priekšmetiskums. Viens no Līgas tuvākajiem māksliniekiem ir Pablo Pikaso, ekscentriskais, ekspresīvais Frānsiss Bēkons un no latviešu gleznotājām – Aija Zariņa.

Pēc izstādes atklāšanas skolēniem bija plenērs. Mazajiem gleznotājiem bija pašiem iespēja ne tikai zīmēt, bet arī vērot L. Jukšas gleznotājas meistarību, ātri izveidojot “Riekstiņu ”ainavas uzmetumu ar eļļas krāsām.

 
Žetongredzenu pasniegšanas pēcpusdiena. Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:20

pedejais zvans3

Viss skaistums mums.

Žetonpēcpusdiena, kad mēs, devītās klases skolēni, saņemam savu piederības zīmi Mazzalves pamatskolai- žetongredzenu. Šis pasākums ir kā,, brīdis pirms’’, lai paraudzītos, kas bijis, un iekšēji sagatavotos tam, kas būs, lai mirkli ļautos svētku priekam un radošai brīvībai. Žetonu pasniegšanas pēcpusdienas sadalījās 2 daļās: svinīgā un radošā izpausme.

Svinīgajā daļā direktors teica vislabākos vārdus, 9. klases audzinātāja Silvija Lisovska raksturoja katru skolēnu, raksturojumi bija mīļi, tāpēc zālē bieži skanēja smiekli. Katrs skolēns šogad saņēma žetongredzenu, kurā iegravēts skolas nosaukums un saņēmēja vārds un uzvārds. Noslēgumā skanēja skolas dziesma, šoreiz ļoti pārliecinoši un sirsnīgi.

Lasīt tālāk...
 


5 lapa no 62