mazzalve
Pavasara koncerts pirmsskolā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:16

1-421-46

Svinot Ģimeņu dienu, dienas centra “Vālodzīte” 1-4gadīgie bērni kopā ar savām audzinātājām Danuti Pauniņu, Baibu Dambrāni un mūzikas skolotāju Kristīni Ozoliņu bija sagatavojuši saviem vecākiem un vecvecākiem jauku pavasara koncertprogrammiņu, kurā iesaistīja arī savas māmiņas. Sirsnīgu un mīļu smaidu pavadīti, bērni gan dziedāja, gan muzicēja ar svilpavniekiem un dažādiem grabuļiem, gan gāja rotaļās, gan dejoja rotaļdejas.

Noslēgumā visi, kas bija atnākuši uz šo 1-4gadīgo bērnu ģimeņu pasākumu, no mazuļu rokām saņēma saulainus puķu pušķīšus.

 
Mazzalvieši tehniskās jaunrades dienā Neretā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 23 maijs 2017 07:09

jr

24. aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurā piedalījās arī Mazzalves pamatskolas 6.- 9. klašu skolēni.
Šī diena atšķīrās no ierastajām, jo stundas vadīja SIA “Aspired” no Ventspils augsto tehnoloģiju parka. Tehniskās jaunrades diena tika plānota, lai sniegtu skolēniem zināšanas, paraugdemonstrējumus inženierzinātņu jomā un ar to saistītā karjeras izglītībā. Skolēni apmeklēja, aktīvi darbojās 4 īpaši izstrādātās un sagatavotās radošajās darbnīcās. Visas darbnīcas tika veidotas starpdisciplināras, lai skolēni varētu pielietot vairākos mācību priekšmetos gūtās zināšanas un prasmes.

Lasīt tālāk...
 
Ceļojums profesiju pasaulē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:09

logo ES NAP

21.aprīlī 17 Mazzalves pamatskolas 4.-6.klases skolēni skolotājas S.Ivanovas un D.Pabērzas vadībā mācību ekskursijas laikā apmeklēja Izziņas un eksperimentu  centru ,,Lielvārdis” un projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  SIA ražotni ,,Skrīveru Saldumi.”

Ekskursijas mērķis bija gūt priekšstatu par  profesijām , kas saistītas gan ar dabaszinību priekšmetiem, gan  uzņēmējdarbību , pārtikas tehnologa, konditora profesiju.

Lasīt tālāk...
 
Mācību ekskursijā Lietuvā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 08:51

batch lte4

Pavasara pirmajās dienās Mazzalves pamatskolas 7.-9.klašu skolēni  ar ģeogrāfijas skolotāju S. Lozinu devās ģeogrāfiski ģeoloģiskā ekskursijā uz Lietuvas Republikas Biržu rajonu.

Pirmais pieturas punkts bija Biržu reģionālā parka apmeklētāju centrs, kur tā viesi interaktīvā  veidā var iepazīties ar karsta kriteņu nogāžu uzbūvi, kad, zemei iegrūstot, atklājas ģeoloģiskie slāņi. Pēc tam gida pavadībā devāmies pāri Širvēnas ezeram uz Astravas pili  pa garāko gājēju tiltu Lietuvā – 525 m. Tad mūsu ceļš veda pie lielākajām un ievērojamākajām karsta kritenēm. . Tā, piemēram, ”Govs ala” ir lielākā karsta kritene Lietuvā, tās diametrs ir 10 – 12 m, dziļums 12,6 m. Tajā ir 5 alas, vienā  no tām ir 1,5 m dziļš ezeriņš.

Lasīt tālāk...
 
Skanīgi sveicieni māmiņām svētkos Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:15

batch mmdiena

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā māmiņas saņem apsveikumus un mīļus sveicienus Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas. Mātes diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos. Latvijā un Igaunijā mātes diena tiek svinēta otrajā maija svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā — pirmajā maija svētdienā, Krievijā — pēdējā novembra svētdienā. Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Lasīt tālāk...
 
Skābekļa diena mežā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:01

batch meza5

27. aprīlī Skābekļa dienā  Mazzalves pamatskolā piedalījās 1., 2., 7., 8., 9. klases kopā ar skolotājām V. Zeltiņu, A. Sirsniņu, S. Lisovsku un A. Freimani.

Kopā ar  AS ‘’Latvijas valsts meži’’  Vidusdaugavas reģiona  darbiniekiem Pēteri Dongu un Kasparu Freimani devāmies uz mežu. Apskatījām  cirsmu un  šķeldošanai sagatavotos zarus. Ērberģes iecirkņa mežkopis Pēteris Donga parādīja ierīces meža kaitēkļu ķeršanai.  Redzējām  arī meža dzīvnieku postījumus priežu jaunaudzē.  Kopā ar Mazzalves pagasta autobusa vadītāju novērtējām kvalitatīvi jaunuzbūvēto LVM autoceļu un salīdzinājām to ar veco dabisko brauktuvi. LVM darbinieki parādīja un izstāstīja, kā notiek aizsardzība pret postījumiem.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalvē savas tautas vēsturi izzina, sadarbojoties ar Okupācijas muzeju Drukāt E-pasts
Otrdiena, 09 maijs 2017 09:10

 

ok1

Lai veicinātu vēstures izpratni, Mazzalves pamatskolas skolēni martā bija Okupācijas muzejā, kur pa īstam apjauta deportāciju šausmas, bet aprīļa nogalē Mazzalves pamatskolā viesojās Okupācijas muzeja darbinieki, kuri stāstīja un rādīja vēstures liecības par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu un ceļu uz to. Par savu darbību tajā laikā stāstīja arī Arvīds Ulme, kurš Atmodas laikā piedalījies Vides aizsardzības kluba dibināšanā un 1987. gadā un kļuvis par tā prezidentu, organizējis dažādas masu demonstrācijas. Ievēlēts Latvijas Republikas Pilsoņu kongresā, bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts, balsojis par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Lasīt tālāk...
 


6 lapa no 62