mazzalve
Sacenšamies florbolā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 24 oktobris 2016 16:42

Florbolisti

22.oktobrī Salas vidusskolas sporta hallē notika Sēlijas novadu jauniešu Latvijas Ģenerāļu kluba Ceļojošā kausa izcīņas VIII posms, kurā Sēlijas novadu jaunieši sacentās florbolā. Sacensību mērķis bija veicināt sportisku  brīvā laika pavadīšanu, popularizēt florbolu Sēlijas jauniešu vidū, stiprinot draudzīgas attiecības un sadarbību starp Sēlijas novadu jauniešiem. Spēle notika uz mazā (ielu florbola) laukuma bez vārtsarga ar ļoti maziem vārtiem, laukumā spēlēja četri spēlētāji, no tiem vismaz vienai bija jābūt meitenei.

Neretas novadu šajās sacensībās pārstāvēja Mazzalves un Pilskalnes jaunieši – Rolands Rubīns, Hārdijs Piternieks, Ronalds Gercens, Aleksandrs Censonis, Alens Tomass Griškevičs un Evelīna Ūzane. Sacensības bija ļoti sīvas un reizēm asas, jo laukums bija nedaudz par mazu 8 spēlētājiem.

 Spraigā sacensībā kopsummā mūsu komanda nopelnīja 8 punktus, tāpat kā Viesītes un Jēkabpils komandas. Arī savstarpējo spēļu rezultāti izrādījās vienādi, bet iesisto un zaudēto vārtu attiecība tomēr jēkabpiliešiem un Viesītes florbolistiem bija labāka, tāpēc kopvērtējumā no 7 komandām (Aknīstes novads nepieteica florbola komandu) Neretas novada komandai šoreiz 5.vieta. Uzvarētāji bija Jaunjelgavas novada Daudzevas pagasta florbola komanda, kura uzvarēja visās spēlēs.

Paldies puišiem un Evelīnai par cīņassparu!

Žanna Miezīte

 
Arī Mazzalvē atzīmē Putras dienu Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 24 oktobris 2016 16:39

putra

Oktobris – putras mēnesis. 10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena, ko svin daudzviet pasaulē. Jau vairākus gadus to svin arī Latvijā, lai atgādinātu visiem, kāpēc graudaugi ir svarīga mūsu maltītes sastāvdaļa.

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim 1. - 4. klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5. - 8. klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru . 

Lasīt tālāk...
 
Cūkmens Mazzalvē Drukāt E-pasts
Svētdiena, 23 oktobris 2016 10:57

cukmensm

Otrdien,18. oktobrī, pie mums viesojās Cūkmens, jo pieņēmām piedāvājumu piedalīties “Cūkmeņa detektīvi” LVM ekoprogramma pirmsskolā. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Programma ir tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un veidota AS “Latvijas valsts meži” sociālās kampaņas “Nemēslo mežā!” ietvaros. Dāvanā saņēmām plakātu – Apskates objekti, atpūtas vietas un dabas takas , “Meža draugi” grāmatiņu, galda spēli “Meža detektīvi”, bērnu mantiņu “Cūkmens”.

Iepriekšējos gadus bijām iesaistījušies skolas EKO PROJEKTĀ, kurā radoši darbojāmies un izzinājām tādas tēmas kā VESELĪBA,ŪDENS, MEŽS. Katrai tēmai bija pasākumi  mācību gada garumā.

Lasīt tālāk...
 
Dzejas dienas Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Svētdiena, 16 oktobris 2016 16:13

dzejas2

Literatūras lasītājiem septembris Latvijā jau vairākus gadus saistās  ar dzeju. Arī Mazzalves skolā tradicionāli šai laikā tiek rīkots dzejas pasākums. Šogad tas izskanēja 9.septembrī un bija veltīts Tēva dienai. Dzejas pasākuma mērķis bija ,,iedzīvināt” jauno tradīciju  un mudināt jauniešus aktualizēt tēva lomu ģimenē.

No rīta 1.stāva vestibilā  skolēni ,,kāpa” lielās papīra pēdās, un katrā no tām bija ierakstīts vārda ‘ tētis’ tulkojums dažādu pasaules tautu valodās.

1.-6.klašu skolēni, skolotājas Vitas Zeltiņas iedrošināti, bija uzzīmējuši tēva portretus, un tie priecēja skatītājus visu dienu skolas 2.stāva gaitenī.

 Pēcpusdienā zālē klausījāmies gan dzejnieku, gan pašu skolēnu izdomātos dzejoļus par tēti.  Izrādās, ka jaunie latviešu dzejnieki - Kārlis Vērdiņš, Māra Cielēna, Inese Zandere, Maija Laukmane u.c. - ir rakstījuši  gan interesantas, gan komiskas, gan sirsnīgas vārsmas par tēti. Arī internetā atradām skaistus dzejolīšus.

Jauku pārsteigumu, skolotājas A.Sirsniņas uzrunāti, sagatavoja viņas audzēkņi 2.klases skolēni Krista Kubliņa un Niks Ašmanavičs. Viņi bija atnesuši gan sava tēta skolas laika  foto, gan  saglabātos skolas zīmējumus.

Paldies skolēniem un skolotājiem, kas palīdzēja sagatavot pasākumu!

Daiga Pabērza

 
Labo darbu nedēļa Drukāt E-pasts
Svētdiena, 23 oktobris 2016 11:00

Talka

17.-21.novembris Latvijā bija izsludināta kā Labo darbu nedēļa. Arī Mazzalves pamatskolas skolēni aktīvi iesaistījās šai akcijā.

Visi skolēni piedalījās skolas apkārtnes sakopšanas talkās, jo lapu skolas apkārtnē ir ļoti daudz, arī parka taciņas pirms ziemas jānogrābj, lai pavasarī tās ātrāk nožūst. Ceturtdien 8.klases skolēni devās uz VSAC “Mēmele”, kur tikās ar aprūpes centra klientiem, pabija kopā ar viņiem, aprunājās, dāvāja viņiem pašu sarūpētas un skaisti izdekorētas ievārījuma burciņas. Astotie arī sakopa Ērberģes baznīcas apkārtni. 3.klases skolēni bija sagatavojuši izrādi, ko šīs nedēļas laikā parādīja piecgadīgajiem un sešgadīgajiem bērniem, savukārt, piecgadīgie un sešgadīgie bērni vadīja rotaļas mazajiem 1-4gadīgajiem bērniem. Labo darbu, protams, bija krietni vairāk, ne visus var uzskaitīt, bet ikviens skolēns apzinājās, ka labi padarīts darbs nes augļus – gandarījumu, prieku par citu prieku.

 
Ciemos pie "Ādažu čipšu" ražotājiem Drukāt E-pasts
Svētdiena, 16 oktobris 2016 16:39

 

adc1

 

3.oktobrī grupa 4.-7.klases skolēnu viesojās ,,Ādažu čipšu” ražotnē,,Orkla Confectionery  & Snacks Latvija”. Pašalik gan šis uzņēmums, izrādās,  pieder norvēģiem.

Ražotnes darbinieki šogad ir izveidojuši jaunu ekskursijas programu ,,Uzturklase”, kurā pusotras stundas garumā pastāsta, kā top īstie Ādažu čipsi,  kā veselīgi našķēties, saglabājot sabalansēta uztura principus, un iesaista skolēnus unikālu čipsu gatavošanas darbnīcā. Mēs paši plastmasas maiziņos iebērām 100 gramus siltus kartupeļu salmiņus un individuāli pievienojām pēc izvēles 6 g četru  dažādu garšvielu maisījumu. Mums pašiem likās, ka iznāca gardāk nekā ražotājiem.

Mēs arī degustējām dažādus čipšu veidus - siera bumbiņas, tomātu, diļļu, siera, sēņu, pilngraudu čipšus, ,,viesuļus”, salmiņus bez garšvielām, kā arī bijām vieni no pirmajiem pilnīgi jaunas produkcijas - krējuma un diļļu bumbiņu-  baudītājiem.

Pagatavotos našķus, kā arī 2 pakas katram uzdāvāto čipšu, protams, vedām mājās pagaršot draugiem un ģimenei.

Pa ceļam vēl pieskrējām  pie jūras Saulkrastos un papriecājāmies par Balto kāpu un Inčupītes ieteku.

adc2

 

Daiga Pabērza

 
Mazzalvieši sporto Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 10 oktobris 2016 19:10

Dgrupa

Septembris mazzalviešiem bijis aktīvs sportošanas laiks.

 Īpaši augsti rezultāti sasniegti Latvijas skolu sporta federācijas organizētajās Latvijas Skolēnu 70.spartakiādes finālsacensībās rudens krosā, mazo pamatskolu grupā izcīnot 3.vietu valstī. Šajās sacensībās savā vecuma grupā  500 m skriešanā 2.vietu izcīnīja Rauls Sakne un 2.vietu izcīnīja Inguna Sakne.

Ar augstiem sasniegumiem sportā mazzalvieši startēja arī Vecumnieku sporta skolas organizētajās atklātajās sacensībās vieglatlētikā. Alens Tomass Griškevičs izcīnīja 1.vietu 1500 m skriešanā, 1.vietu 60 m barjerskriešanā, 1.vietu 100 m skriešanā. Harijam Censonim 2.vieta 1500 m skrējienā. Savā vecuma grupā Raulam Saknem 1.vieta četrcīņā, Akselam Vitkovskim – Kaktiņam - 2.vieta, Nikam Linmeijeram – 3.vieta.

7.oktobrī Mazzalvē norisinājās Vecumnieku un Neretas novada sacensības futbolā D un B grupām. Jaunākajā grupā pārliecinošu 1.vietu izcīnīja Mazzalves 2.-5.klašu futbolisti - Niks Linmeijers, Toms Linmeijers, Rauls Sakne, Ralfs Dobrovoļskis, Aksels Vitkovskis-Kaktiņš un Mareks Dobrovoļskis. B grupā mūsu puiši izcīnīja 3.vietu, priekšā palaižot Skaistkalnes  vidusskolas un Misas vidusskolas komandas.

Paldies sporta skolotājam Agrim Saknem par labi sagatavotajiem sportistiem!

Žanna Miezīte

 


6 lapa no 55