mazzalve
Mazzalves skolēni izbauda kultūru Drukāt E-pasts
Svētdiena, 05 marts 2017 20:53

6dienal

25.februārī  astoņpadsmit 2.-9.klašu skolēni un skolotājas Daiga Pabērza un Silvija Lisovska devās uz Rīgu , lai apskatītu Latvijas Mākslas muzeju un Dailes teātra izrādi ,,Toma Soijera piedzīvojumi”.

Pēc renovācijas plašajās un gaišajās Mākslas muzeja telpās skolēni apskatīja visu muzeju un izstādi, bet 3.stāva ,,labirintā” muzeja sagatavotajās darba lapās meklēja atbildes 7 izcilu latviešu mākslinieku gleznās.  Tādā veidā bijām spiesti apstāties pie V.Purvīša gleznas ,,Pavasara ūdeņi”un meklēt vienu  lietu, kas it kā esot ,,aplam”iezīmēta  upes atspīdumā-un sameklējām! Apstājāmies pie kubista G.Kluča gleznām un meklējām tās formas, kas gleznās ir galvenās. Interesantāk bija vērot J.Rozentāla gleznas un izprast K. Padega zemtekstus. Un, galvenais, nepagājām garām slavenajai T.Zaļkalna cūciņas skulptūrai.

Lasīt tālāk...
 
Atkal “paspīd” matemātiķi Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 13:04

matem

17.februārī Vecumnieku, Iecavas un Neretas novadu 5.-8.klašu labākie matemātiķi tikās Vecumnieku vidusskolā, lai sacenstos matemātikas olimpiādē. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja matemātikas skolotājas Silvijas Ivanovas audzēkņi Reinis Zariņš (7.kl.), Karīna Griķe (6.kl.) un Niks Linmeijers (5.kl.).

Astoņpadsmit 6.klases skolēnu konkurencē Karīna izcīnīja 3.vietu un divdesmit 7.klases skolēnu konkurencē Reinim arī godpilnā 3.vieta, no 2.vietas atpaliekot vien par 1 punktu. Arī Niks turējās godam. Tā bija laba skola nākamajām olimpiādēm.

Paldies skolotājai Ivanovai par ļoti labi sagatavotiem skolēniem!

 
Valentīndiena mūsu skolā Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 12:58

Sarkanie

10.februārī skola bija rotāta Valentīndienas noskaņās. Pēc iknedēļas organizatoriskās sapulces visi 1.-5.klašu skolēni bija aicināti zālē, lai draudzīgi sacenstos dažādās jautrās stafetēs, kurās uzvaru varēja gūt, tikai kopīgi un ļoti draudzīgi viens otram palīdzot. Skolēni saņēma arī balvas par sirsnīgākajām vēstulītēm saviem draugiem.

februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē, kura bija bagātīgi rotāta sirsniņām, jo tuvojās Valentīndiena, no plkst. 18:00 līdz 22:00 notika draudzības vakars sesto līdz devīto klašu skolēniem.  Uz mūsu aicinājumu  ierasties uz pasākumu atsaucās arī  Rites un Sproģu pamatskolas skolēni un skolotājas.

Lasīt tālāk...
 
Tikšanās ar glābšanas dienesta darbiniekiem Drukāt E-pasts
Piektdiena, 17 februāris 2017 14:31

112VUGD

10.februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē notika pasākums 5.-9. klašu skolas bērniem. Pasākumu vadīja  VUGD Aizkraukles brigādes Neretas posteņa vecākais inspektors Juris Gorbačovs. Pasākuma tēma - sniegt  informāciju bērniem  par nelaimes gadījumiem un izskaidrot, kādos gadījumos drīkst izsaukt neatliekamo palīdzības dienestu 112 jebkurā diennakts laikā. Mēs noskatījāmies informatīvu multiplikācijas filmu, uzzinājām interesantus faktus par 112, mūs informēja par to, kā izvairīties no nelaimes gadījumiem, demonstrējot dažādas krīzes situācijas un parādot, kā no tām izvairīties un ko darīt, ja nelaime notikusi. Šī tikšanās rosināja pārdomāt . Pasākuma laikā  varējām uzdot dažādus jautājumus un rast uz tiem atbildes.

Mēs vēlamies teikt lielu paldies par lielisko iespēju uzzināt visu par drošību.

Dagne Logina.

 
Stāstnieku konkurss ,,Ceļš sākas no mājām” Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 13:02

skatuvesruna

25.februārī Misas vidusskolā otro gadu pulcējāmies 5-12.klašu stāstnieku saietā. Šī gada  temats -  ,,Ceļš sākas no mājām”. Skolēni bija iemācījušies pastāstīt  gan ļoti izjustus, gan  sirsnīgus, gan ar humoru cauraustus  latviešu rakstnieku stāstu fragmentus .

No Mazzalves skolas konkursā veiksmīgi piedalījās 4 skolēni.

6. klases skolniece Paula Spriņģe ieguva 1.vietu, emocionāli un saistoši  pastāstot tekstu no Māras Jakubovskas grāmatas ,,Reno un Java”.  Tas ir humoristisks stāsts par kaķa dzīvi cilvēka iekārtotā mājoklī. Tā kā Paulai pašai ļoti patīk kaķi, tad viņa teicami iejutās iedomīgā runča Javas lomā un arī savu kaķa skatuves tērpu pati izdomāja.

9.klases skolniece Gerda Gercēna  droši un pārliecinoši runāja fragmentu no Daces Judinas grāmatas ,,Septiņi vakari” un  ieguva 3.vietu.

Lasīt tālāk...
 
Uz Mežinieku svētkiem Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 12:48

tdp

18. februārī Mazzalves pamatskolas zēni kopā ar skolotājām Silviju Lisovsku un Andu Freimani apmeklēja Tērvetes dabas parku, kurā notika Mežinieku svētki. Pasākuma programma bija veidota 3 daļās:

zēni aktīvi iesaistījās koku mizošanā, ēvelēšanā, zāģēšanā, atbildēja uz konkursa jautājumiem,

 Darbnīcas vadīja lielie rūķi. Par paveikto uzdevumu katrs  saņēma rakstainu dzīparu, ja bija savākti 4, tad varēja piedalīties nākošajā konkursā, kurā ieguvām  labas balvas, pēc tam bija iespēja baudīt mežinieku putru.  Tā bija izcili garšīga!

zēni aktīvi sportoja un piedalījās spēlēs, izspēlēja stimulatora spēli,

Lasīt tālāk...
 
Sveču dienas pasākums Drukāt E-pasts
Piektdiena, 17 februāris 2017 14:29

SvecuDiena

3.februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē notika Sveču dienas pasākums. Tajā piedalījās 1. - 5. klašu skolēni. Pasākumu vadīja Gerda Megija Gercēna. Viņa ļoti interesanti stāstīja par Sveču dienu, par ticējumiem, kas saistīti ar Sveču dienu.

Lāsma Egija Vaičulēna un Paula Spriņģe lasīja spoku stāstus sveču gaismā. Tas bija baisi un satraucoši.

Skolēni veidoja no maziem, krāsainiem papīriņiem mozaīkas – sveces. Katra svece iznāca savādāka, bet krāsaina un skaista.

Sekoja burvīgs priekšnesums par svecēm, kuras pošas uz balli. To palīdzēja izveidot skolotāja Silvija Lisovska.

Pirms pasākuma katrā starpbrīdī Sintija Misūne, Dagne Logina, Evelīna Ūzane, Diāna Vanaga, Alise Smaida Spriņģe un Laura Anna Piterniece veidoja skaistas frizūras mazajām meitenēm. Pasākuma laikā bija skaisto frizūru demonstrēšana.

Gājām arī rotaļās “Es ar savu cisu maisu ”, ko  palīdzēja vadīt Laura Anna Piterniece.

Noslēgumā bija apbalvošana. Mēs saņēmām konfektes un apsveikumu kartiņas, no kurām visi kopā noskaitījām dzejolīti.

9.klases skolniece Dagne Logina.

 


7 lapa no 60