mazzalve
Spēka diena Ērberģē Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:39

Ērberģes sporta hallē trenažieru zālē šogad iegādāti jauni trenažieri, kurus vakaros cītīgi izmanto pagasta jaunieši, viņi vasarā labprāt trenējās arī pie ielu vingrošanas stieņiem halles iekšpagalmā. Treniņi rezultējās sacensībās.

12.novembrī Ērberģes sporta hallē tika organizēta Spēka diena. Sporta darba organizators Gundars Ziemelis šo sacensību organizēja kā spēka daudzcīņu dažādām vecuma grupām – bija jāveic izturības vingrinājumi (atspiešanās no zemes, noturēšanās uz elkoņiem un pirkstgaliem guļus stāvoklī) un jāceļ svaru stienis. Vecuma grupā 6-10 gadi uzvarēja Zanda Zariņa, 10-15 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Tomasam Griškevičam, 2.vieta Reinim Zariņam, 3.vieta Dāvidam Laumanim, 15-18 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Dobrovoļskim, 2.vieta Laurai Annai Piterniecei, 3.vietā ierindojās Renārs Daugelis.

Paldies sporta darba organizatoram Gundaram Ziemelim par jauniešus piesaistošajām sacensībām!

Žanna Miezīte

 
Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas -2016 lasījumi Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 14:45

zvf

14.novembrī Mazzalves pamatskolas bibliotēka piedalījās ikgadējā projektā ,,Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa-2016”, un šī gada tēma bija ,,Nākotne ziemeļos”.

1.-3.klašu skolēni klausījās  norvēģu rakstnieka Stiana Hola stāstu ,,Garmena vasara”, kuras sižets ir diezgan  neparasts- mazais puisēns Garmens pirms došanās rudenī uz skolu tiekas ar savām vecajām tantēm un gan pēc sarunām, gan tiešajiem vērojumiem, salīdzinot ar sevi,  spriež par vecā cilvēka izskatu, rīcību, vērtībām. Grāmatas ilustrācijas ir tiešas un bagātas, lai lasītājs iejustos vecā cilvēka ,,ādā”. Mēs visi šai pasaulē novecojam, un tā ir daļa no  jaunā cilvēka nākotnes, kuru viņš redz vecajos līdzcilvēkos.

Lasīt tālāk...
 
Sacenšamies florbolā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 24 oktobris 2016 16:42

Florbolisti

22.oktobrī Salas vidusskolas sporta hallē notika Sēlijas novadu jauniešu Latvijas Ģenerāļu kluba Ceļojošā kausa izcīņas VIII posms, kurā Sēlijas novadu jaunieši sacentās florbolā. Sacensību mērķis bija veicināt sportisku  brīvā laika pavadīšanu, popularizēt florbolu Sēlijas jauniešu vidū, stiprinot draudzīgas attiecības un sadarbību starp Sēlijas novadu jauniešiem. Spēle notika uz mazā (ielu florbola) laukuma bez vārtsarga ar ļoti maziem vārtiem, laukumā spēlēja četri spēlētāji, no tiem vismaz vienai bija jābūt meitenei.

Neretas novadu šajās sacensībās pārstāvēja Mazzalves un Pilskalnes jaunieši – Rolands Rubīns, Hārdijs Piternieks, Ronalds Gercens, Aleksandrs Censonis, Alens Tomass Griškevičs un Evelīna Ūzane. Sacensības bija ļoti sīvas un reizēm asas, jo laukums bija nedaudz par mazu 8 spēlētājiem.

 Spraigā sacensībā kopsummā mūsu komanda nopelnīja 8 punktus, tāpat kā Viesītes un Jēkabpils komandas. Arī savstarpējo spēļu rezultāti izrādījās vienādi, bet iesisto un zaudēto vārtu attiecība tomēr jēkabpiliešiem un Viesītes florbolistiem bija labāka, tāpēc kopvērtējumā no 7 komandām (Aknīstes novads nepieteica florbola komandu) Neretas novada komandai šoreiz 5.vieta. Uzvarētāji bija Jaunjelgavas novada Daudzevas pagasta florbola komanda, kura uzvarēja visās spēlēs.

Paldies puišiem un Evelīnai par cīņassparu!

Žanna Miezīte

 
Labo darbu nedēļa Drukāt E-pasts
Svētdiena, 23 oktobris 2016 11:00

Talka

17.-21.novembris Latvijā bija izsludināta kā Labo darbu nedēļa. Arī Mazzalves pamatskolas skolēni aktīvi iesaistījās šai akcijā.

Visi skolēni piedalījās skolas apkārtnes sakopšanas talkās, jo lapu skolas apkārtnē ir ļoti daudz, arī parka taciņas pirms ziemas jānogrābj, lai pavasarī tās ātrāk nožūst. Ceturtdien 8.klases skolēni devās uz VSAC “Mēmele”, kur tikās ar aprūpes centra klientiem, pabija kopā ar viņiem, aprunājās, dāvāja viņiem pašu sarūpētas un skaisti izdekorētas ievārījuma burciņas. Astotie arī sakopa Ērberģes baznīcas apkārtni. 3.klases skolēni bija sagatavojuši izrādi, ko šīs nedēļas laikā parādīja piecgadīgajiem un sešgadīgajiem bērniem, savukārt, piecgadīgie un sešgadīgie bērni vadīja rotaļas mazajiem 1-4gadīgajiem bērniem. Labo darbu, protams, bija krietni vairāk, ne visus var uzskaitīt, bet ikviens skolēns apzinājās, ka labi padarīts darbs nes augļus – gandarījumu, prieku par citu prieku.

 
Mārtiņdiena Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 14:39

mdmp

Šogad Mārtiņdiena bija īpaša - tik daudz sniega šai laikā sen nebijām piedzīvojuši! Tāpēc labi izpratām seno ticējumu, ka līdz Mārtiņiem visi lauku darbi bija jāpabeidz, jo sākās ziema.  Tad sākās atpūta ne tikai zemei, bet arī lauku cilvēkiem - vakarēšana, dziedāšana, ķekatās iešana, mīklu minēšana, zīlēšana, treknāku ēdienu gatavošana  un Ziemassvētku gaidīšana.

Skolā ceturtdienas rīts iesākās ar jautrību, jo pulcējāmies zālē, kur bija ieradies pats Mārtiņdienas gailis. Gailim par godu gājām rotaļās, dziedājām, dancojām senos tautas dančus un minējām mīklas.

6.klases meitenes lasīja ticējumus par laiku, un tā mēs prognozējām gaidāmo ziemu - rādās, ka būšot gara, jo Mārtiņdienā daudz sniega.

Man pašai kopā ar bērniem arī bija ļoti jautri un interesanti!

Daiga Pabērza

 
Arī Mazzalvē atzīmē Putras dienu Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 24 oktobris 2016 16:39

putra

Oktobris – putras mēnesis. 10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena, ko svin daudzviet pasaulē. Jau vairākus gadus to svin arī Latvijā, lai atgādinātu visiem, kāpēc graudaugi ir svarīga mūsu maltītes sastāvdaļa.

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim 1. - 4. klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5. - 8. klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru . 

Lasīt tālāk...
 
Cūkmens Mazzalvē Drukāt E-pasts
Svētdiena, 23 oktobris 2016 10:57

cukmensm

Otrdien,18. oktobrī, pie mums viesojās Cūkmens, jo pieņēmām piedāvājumu piedalīties “Cūkmeņa detektīvi” LVM ekoprogramma pirmsskolā. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Programma ir tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un veidota AS “Latvijas valsts meži” sociālās kampaņas “Nemēslo mežā!” ietvaros. Dāvanā saņēmām plakātu – Apskates objekti, atpūtas vietas un dabas takas , “Meža draugi” grāmatiņu, galda spēli “Meža detektīvi”, bērnu mantiņu “Cūkmens”.

Iepriekšējos gadus bijām iesaistījušies skolas EKO PROJEKTĀ, kurā radoši darbojāmies un izzinājām tādas tēmas kā VESELĪBA,ŪDENS, MEŽS. Katrai tēmai bija pasākumi  mācību gada garumā.

Lasīt tālāk...
 


8 lapa no 57