mazzalve
Mazzalves skolas lasītāji noslēdz ,,Bērnu žūriju-2016” Drukāt E-pasts
Sestdiena, 11 februāris 2017 17:34

zurija

Noslēdzies kārtējais ,,Bērnu žūrijas” gads.

Pēdēja laikā gan izskan skeptiski spriedelējumi par šī projekta godīgumu, lietderīgumu vai pompozitāti. Katrs ilgstošs projekts, protams, var nogurdināt vai arī zaudēt vienreizīgumu, radošumu un pāriet rutīnā. Šis projekts notiek kopš 2001.gada,  un tajā iegulda daudz līdzekļu un enerģijas.

 Daļēji par godīgumu un precizitāti balsošanā esam tomēr atbildīgi mēs, paši bibliotekāri. Taču pati ideja piesaistīt bērnus un jauniešus lasīšanai ir apsveicama, un arī organizētāju lielais ieguldītais darbs ir atzinības vērts.

Skolēnu sastāvs skolā mainās, tāpēc viņiem no iespējamās rutīnas nav jābaidās.  Esmu ievērojusi to, ka ir skolēni, kas personīgu ambīciju ietekmēti vēlas labāk lasīt pašu izvēlēto literatūru un negrib laiku veltīt norādīto grāmatu lasīšanai un balsošanai.

Mazzalves skola projektā pieteicās 2011.gadā. Skolas bibliotēkā lielākās grūtības rada tas, ka vasaras mēnešos skola nedarbojas un arī lasīšanas aktivitāte samazinās, īstajai lasīšanai paliek tikai kādi 5 mēneši. Ne visi var visu paspēt izlasīt.

Lasīt tālāk...
 
Baiba triumfē matemātikas starpnovadu olimpiādē Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 09 februāris 2017 09:24

baibaz

3.februārī Vecumnieku vidusskolā pulcējās Neretas, Vecumnieku un Iecavas novadu skolu 9.-12.klašu labākie matemātiķi. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja Baiba Zvilna. Deviņu skolēnu konkurencē, pārspējot skaitliski lielo Iecavas un Vecumnieku vidusskolu vienaudžus, Baiba uzvarēja ar iespaidīgu punktu pārsvaru (Baiba ieguva 22 punktus, nākamā punktu ziņā bija iecavniece ar 12 punktiem).  Ļoti ceram, ka Baiba tiks uzaicināta uz valsts olimpiādi.

Apsveicam Baibu un viņas skolotāju Silviju Ivanovu ar patiešām augsto panākumu!

 
Latviešu valodas olimpiādē atzinība Drukāt E-pasts
Trešdiena, 01 februāris 2017 14:17

olimpietes

30.janvārī Iecavas vidusskolā tikās 8. un 9.klašu labākie latviešu valodas zinātāji no Iecavas, Vecumnieku un Neretas novadu skolām. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja 9.klases skolniece Baiba Zvilna un 8.klases skolniece Beāte Vitkovska – Kaktiņa. Meitenes olimpiādē parādīja labas zināšanas un prasmes, jo gan Baiba, gan Beāte savās klašu grupās 15 skolēnu konkurencē ieguva atzinību. Apsveicam meitenes un viņu skolotāju Silviju Lisovsku!

 
Mazzalvē arī deg Barikāžu atceres ugunskurs Drukāt E-pasts
Sestdiena, 28 janvāris 2017 15:18

barikadas

No 13.janvāra līdz 27.janvārim visā Latvijā piemin Barikāžu dienas, atceras notikumus, kas risinājās pirms 26 gadiem. Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim.

20.janvārī pagalmā pie Mazzalves pamatskolas pie Barikāžu atceres ugunskura pulcējās Mazzalves pamatskolas skolēni un darbinieki un Mēmeles VSAC klienti un darbinieki. Skolas direktors Aivars Miezītis uzrunāja klātesošos, atgādinot notikumus, kuri risinājās Latvijā pirms ceturtdaļgadsimta. Par savām izjūtām un redzēto tajos tālajos notikumos sīkāk stāstīja vēstures skolotāja Anda Freimane. Visi klātesošie, izjūtot vienotību ar barikāžu dalībniekiem, stiprinot saites ar pagātni, vienojās kopējā dziesmā “Div’ dūjiņas gaisā skrēja” tāpat, kā to darīja cilvēki Barikāžu laikā, kad stāvēja pretī karaspēkam ar gara spēku.

Lasīt tālāk...
 
Zanda uzvar Iecavas-Vecumnieku-Neretas olimpiādē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 08 februāris 2017 19:13

Zandaz

2.februārī Vecumnieku vidusskolā tikās Vecumnieku, Iecavas un Neretas novadu skolu labākie 4.klašu matemātiķi. Mūsu skolu pārstāvēja Zanda Zariņa. Kopā ar matemātikas skolotāju Silviju Ivanovu Zanda cītīgi gatavojās olimpiādei. Labus pamatus Zandai ielikusi arī sākumskolas skolotāja Vita Zeltiņa. Klasē Zanda konkurē ar Viktoriju Baltaci, bet olimpiādei skolotāja tomēr izvirzīja Zandu. Un… ne velti! 21 skolēna konkurencē Zanda pārliecinoši 1.vietā, apsteidzot lielo vidusskolu – Iecavas un Vecumnieku-, kur ir pamatīga konkurence, skolēnus. Mums patiess lepnums un prieks par Zandas panākumu. Apsveicam Zandu un viņas skolotāju!

 
Rauls un Inguna saņem Neretas novada balvu kā labākie sportisti Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 30 janvāris 2017 16:03

Sportisti

23.janvārī Neretas domes zālē uz svinīgo pieņemšanu pie domes priekšsēdētāja pulcējās tie Neretas novada jaunieši, kuri aizvadītajā 2016.gadā sasnieguši augstus rezultātus sportā. Finansiāls atbalsts Neretas novadā tiek sniegts, ņemot vērā sportiskos sasniegumus – 100 eiro sportistam tiek piešķirts, ja viņam iepriekšējā gada laikā bijuši panākumi un iegūta 1.-3. vieta Latvijas olimpiādēs un čempionātos, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība. Savukārt 150 eiro finansiāls atbalsts tiek piešķirts, ja sportists iepriekšējā gada laikā guvis panākumus starptautiskas nozīmes sacensībās, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība, un ir iegūta 1.-6. vieta Baltijas valstu, citu valstu atklātajās Kausa izcīņās vai čempionātos, ir 1.-12.vieta Pasaules kausa izcīņā vai čempionātos vai arī  ir piedalījies Olimpiskajās vai Paralimpiskajās spēlēs.

Starp labākajiem sportistiem bija arī mūsējie Inguna un Rauls Saknes. Raulam un Ingunai balva tika piešķirta par 2.vietu rudens krosā Latvijas Skolu sporta federācijas organizētajā Latvijas Skolēnu 70. spartakiādē. Skolēni atzīst, ka balva ir ļoti stimulējoša. Rauls jau nopircis par paša nopelnīto balvu jaunus sporta apavus.

Lasīt tālāk...
 
Baibai 2.vieta starpnovadu vēstures olimpiādē Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 16 janvāris 2017 19:28

vesture

13.janvārī 9.klases skolnieces Baiba Zvilna un Laura Anna Piterniece kopā ar vēstures skolotāju Andu Freimani devās uz Stelpes pamatskolu, lai piedalītos starpnovadu vēstures olimpiādē. Olimpiādē piedalījās 22 Iecavas, Vecumnieku un Neretas novadu 9.klašu skolēni. Gatavošanās olimpiādei nebija velta, jo Baiba Zvilna ieguva 2.vietu. Arī Laurai Annai labs rezultāts.

Paldies meitenēm par uzcītību un skolotājai Andai Freimanei par labi sagatavotām skolniecēm!

 

 

 


8 lapa no 60