mazzalve
Radošās darbnīcas Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 29 decembris 2016 19:25

 Radosas darbnicas

Jau par tradīciju kļuvis 1.semestra pēdējā dienā Mazzalves pamatskolā organizēt radošās darbnīcas. Tās notika arī šogad. Skolēniem bija iespēja apgūt jaunas iemaņas, radoši izpausties 5 darbnīcās – koka darbnīcu vadīja mājturības skolotājs Kaspars Baltacis, stikla darbnīcu - sākumskolas skolotāja Agita Sirsniņa, deju darbnīcu - skolotāja Sandra Lozina, suvenīru darbnīcu - pirmsskolas skolotāja Baiba Dambrāne, apsveikumu darbnīcu - pirmsskolas skolotāja Aija Dārziņa. Koka darbnīcā darbojās skolas zēni, viņi no pagalēm izgatavoja skaistas rotaļu mašīnas, ko uzdāvāja pirmsskolas bērniem, lai grupiņās ir interesanti spēlēties brīvajos brīžos. Stikla darbnīcā ar dziju tika aptītas stikla pudeles, tā izveidojot skaistas vāzes. Tās skolēni dāvās sev tuviem cilvēkiem Ziemassvētkos. Suvenīru darbnīcā kopā ar skolotāju Baibu Dambrāni no dzijas izgatavoja skaistas Ziemassvētku eglītes podiņā. Ar tām bērni solījās Ziemassvētkos pārsteigt māmiņas. Arī apsveikumu darbnīcā izgatavotās krāšņās apsveikuma kartītes skolēni dāvās mājiniekiem Ziemassvētkos. 2 stundu laikā meitenes kopā ar skolotāju Sandru Lozinu iestudēja brīnišķīgu deju, ar ko priecēja visus radošo darbnīcu dalībniekus.

Skolēni un skolotāji atzīst, ka radošās darbnīcas ir labs veids, kā saliedēt skolēnus, jo viņi strādā jauktās grupās, bērni apgūst jaunas prasmes, un paveiktais darbs sagādā gandarījumu.

Paldies bērniem par skaistajiem darbiem un skolotājiem – darbnīcu vadītājiem – par idejām!

FOTO>

 
Sākumskolēni piedalās puzuru veidošanas konkursā Drukāt E-pasts
Otrdiena, 27 decembris 2016 21:12

Puzurs

Novembra mēnesī Mazzalves pamatskolas e- pastā nonāca šāda vēstule: “1.-4.klašu konkurss mājturībā: “Ar puzuru rotāti Ziemassvētki”. Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs vēlas parūpēties, lai tautas tradīcijas, prasmes un zināšanas dzīvotu ikdienā un tiktu nodotas tālāk nākamajām paaudzēm. Tāpat vēlamies ieinteresēt jauno paaudzi apgūt latviskās tradīcijas un prasmes. Konkursa mērķis ir paplašināt bērnu redzesloku, apgūt zināšanas par puzura lomu saulgriežu tradīcijās, likt pamatus puzura izgatavošanas iemaņām un attīstīt sadarbošanās prasmes, pacietību un neatlaidību....

Lasīt tālāk...
 
Mazzalvieši triumfē matemātikas olimpiādē Drukāt E-pasts
Otrdiena, 29 novembris 2016 18:14

matem0

14.novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā pulcējās vairāku novadu skolu – Aknīstes vidusskolas, Viesītes vidusskolas, Rites pamatskolas, Daudzeses pamatskolas, Sproģu pamatskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas - 5.-9.klašu skolēni, kuriem ir augsti mācību sasniegumi matemātikā. Olimpiāde jau kļuvusi tradicionāla. Tā norisinājās 2,5 stundas.

Mazzalviešus pārstāvēja 5.kl. Niks Linmeijers un Mareks Dobrovoļskis, 6.kl. – Paula Spriņģe un Karīna Griķe, 7.kl. – Reinis Zariņš un Lāsma Egija Vaičulena, 9.kl.- Baiba Zvilna. Rezultātā mazzalviešiem olimpiādē trīs pirmās vietas – 5.klašu grupā uzvarēja Niks Linmeijers, 6.kl. grupā – Karīna Griķe, 9.klašu grupā uzvarēja Baiba Zvilna.

Apsveicam audzēkņus un īpaši viņu skolotāju Silviju Ivanovu!

 
Lāpu gājiens 11.novembrī Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:45

n11

11.novembrī visu dienu Mazzalves pamatskolas svētku noskaņā rotātajā vestibilā klusināti skanēja strēlnieku dziesmas. 11.novembra vakarā Mazzalves pamatskolas pagalmā tradicionāli pulcējas skolēni, skolēnu vecāki, pagasta iedzīvotāji, lai dotos lāpu gājienā uz Piemiņas laukumu pagasta centrā. Arī šogad, skanot strēlnieku dziesmām, tika degtas lāpas un lieli un mazi kārtojās lāpu gājienam. Nest Latvijas karogu gājiena priekšgalā tika uzticēts Norbertam Bergmanim. Gājiens aizvijās cauri visam pagasta centram, un pie pagasta gājiena dalībniekus sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa. Dzeju runāja Anna Laura Piterniece. Viņa savā uzrunā aicināja būt savas dzimtās puses, sava pagasta, sava novada patriotiem. Piemiņas laukumā gājiena dalībniekus uzrunāja skolas direktors Aivars Miezītis, viņš teica, ka mūsu zeme ir tik stipra, cik mēs to stipru veidojam. Par 11.Novembra vēsturiskajiem notikumiem stāstīja vēstures skolotāja Anda Freimane. Patriotiskas dzejas runāja Dagne Logina.

Lasīt tālāk...
 
Labi panākumi R. Blaumaņa literārās prēmijas 12. konkursā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 14 decembris 2016 20:08

Beate

No 2005. gada Ērgļu novada pašvaldības R. Blaumaņa memoriālais muzejs Braki sadarbībā ar biedrību „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” organizē R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursu skolu jaunatnei. Ir liela atsaucība no dažādiem Latvijas rajoniem. Lielākā daļa domrakstu ir kvalitatīvi, ar nopietnām un dziļām pārdomām, pētnieciski. Domrakstos audzēkņi atklāj, ka R. Blaumaņa darbi ir mūsdienīgi un aktuāli arī 21. gadsimtā. Rakstot savas pārdomas, tiek meklētas atbildes uz daudzām problēmām – par bērnu un vecāku attiecību samezglojumiem, par jaunieša vietu sabiedrībā, par dzīves vērtību skalu, par patiesu, godīgu un aprēķina mīlestību, par savu māju apziņu un pasaulīgiem labumiem, par patiesību un meliem u.c. Darbi sevī ietver mūsdienu jaunatnes skatījumu uz dižo klasiķi R. Blaumani, tās ir godīgas atbildes par to, vai rakstnieks ir aktuāls, vai viņa daiļdarbi ir jālasa un jāmāca skolā. Jā, R. Blaumanis ir mūsdienīgs, jaunieši viņa darbus lasa labprāt un atrod dzīvesgudras, patiesas vērtības. R. Blaumanis ir viens no tiem retajiem rakstniekiem, kurš caur gadu gadiem ieņem stabilu vietu mācību programmās līdzās citiem latviešu dižrakstniekiem. Par to, ka R. Blaumanis mūsdienu jaunatnei ir vajadzīgs, liecina „Braku” muzeja biežie skolēnu apmeklējumi un R. Blaumaņa konkursa popularitāte un izglītības iestāžu atsaucība.

2016.gadā konkursā piedalījās 209 skolēni. Arī no Neretas novada izglītības iestādēm – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu pārstāvēja 4 skolēni un Mazzalves pamatskolu 1 skolniece. Rezultāti šai lielajā skolēnu konkurencē bija ļoti labi – Mazzalves pamatskolas 8.klases skolniece Beāte Vitkovska-Kaktiņa ieguva 1.vietu 7.-9.klašu grupā un saņēma 70 eiro prēmiju (Beātes latviešu valodas skolotāja Silvija Lisovska).  Pamatskolu grupā atzinību par spilgtu iztēli izpelnījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7.klases skolniece Samanta Cvetkova (Samantas latviešu valodas skolotāja Dace Kronīte.)

Paldies skolniecēm par lieliskajiem radošajiem darbiem!

Žanna Miezīte

 
Latvijas nedēļa mūsu skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:48

pn2

No 11. – 18. novembrim Latvijā tika organizēta Patriotisma nedēļa, kurā iesaistījāmies arī mēs, Mazzalves pamatskolas mazie un lielie skolēni, skolotāji, kā arī vecāki un pagasta iedzīvotāji.

11. novembra rīts sākās ar karavīru dziesmu skaņām 1. stāva gaitenī, kuras varēja gan klausīties, gan arī zināmās dziesmas dungot līdzi. Interese bija liela.

9. klases skolēni 3. stundas laikā iegāja katrā klasē, stāstīja par Lāčplēša dienu, iededza svecīti karavīru piemiņai.

 Pēcpusdienā 9. klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju rīkoja Latvijas vēstures stundu 1.- 5. klases skolēniem. 9. klase bija sagatavojusi saviem jaunākajiem skolasbiedriem dažādus uzdevumus par himnu, valsts svētku dienām, novadiem, ievērojamām personībām. Uzdevumi mijās ar kustību pauzēm un latviešu tautas rotaļām.

Lasīt tālāk...
 
Spēka diena Ērberģē Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:39

Ērberģes sporta hallē trenažieru zālē šogad iegādāti jauni trenažieri, kurus vakaros cītīgi izmanto pagasta jaunieši, viņi vasarā labprāt trenējās arī pie ielu vingrošanas stieņiem halles iekšpagalmā. Treniņi rezultējās sacensībās.

12.novembrī Ērberģes sporta hallē tika organizēta Spēka diena. Sporta darba organizators Gundars Ziemelis šo sacensību organizēja kā spēka daudzcīņu dažādām vecuma grupām – bija jāveic izturības vingrinājumi (atspiešanās no zemes, noturēšanās uz elkoņiem un pirkstgaliem guļus stāvoklī) un jāceļ svaru stienis. Vecuma grupā 6-10 gadi uzvarēja Zanda Zariņa, 10-15 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Tomasam Griškevičam, 2.vieta Reinim Zariņam, 3.vieta Dāvidam Laumanim, 15-18 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Dobrovoļskim, 2.vieta Laurai Annai Piterniecei, 3.vietā ierindojās Renārs Daugelis.

Paldies sporta darba organizatoram Gundaram Ziemelim par jauniešus piesaistošajām sacensībām!

Žanna Miezīte

 


8 lapa no 58