mazzalve
Gūstam jaunas zināšanas mācību ekskursijā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 29 marts 2017 13:32

Okpm

23. martā 7 . – 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Sudraba namu, Okupācijas muzeju un uz Batutu parku. Skolotājas Silvija Lisovska un Anda Freimane bija izplānojušas ekskursiju, lai skolēni iegūtu zināšanas dažādās jomās – vizuālajā mākslā, vēsturē, latviešu valodā, sportā un karjeras izzināšanā.

Sudraba namā skolēni vēroja sudraba izstrādājumu piedāvājumu, domājot un iepazīstot rotkaļa un dizainera profesijas.

Okupācijas muzejā notika pieteiktā nodarbība par deportācijām, kurā bija iekļauts arī darbs grupās. Skolēni papildināja zināšanas par latviešu izsūtīšanu, aplūkoja dažādus priekšmetus, kuri tika atvesti no izsūtījuma. Lekcijas beigās skolēni prata izpildīt darba lapas, kuras viņi paši papildināja ar saviem stāstījumiem.

Batutu parku apmeklējām, jo tas ir jaunākais piedāvājums (parks tika atvērts decembrī). Skolēniem instruktors izskaidroja drošības noteikumus parkā, norādot, ja tie tiks pārkāpti, tad no parka teritorijas viņi tiks izraidīti. Tā bija laba sporta stunda, jo no parka skolēni iznāca slapji, tāpēc līdzi bija paņemtas maiņas drēbes un dvieļi. Tie noderēja!

Ko raksta paši skolēni par ekskursiju:

  • Man ļoti patika šī ekskursija, es labprāt brauktu otrreiz šādā ekskursijā.
  • Manuprāt, Okupācijas muzejā ekskursija bija nedaudz par gadu, bet man tur patika.
  • Man patika, jo bija liela dažādība.
  • Es gan ieguvu kaut ko no jauna, gan kārtīgi izvingrojos.
  • Nekad nebiju iedomājusies, ka  ir tik liela sudraba  izstrādājumu dažādība.

Paldies šoferītim  par vizināšanu un Mazzalves pagasta pārvaldei par transportu!

Silvija Lisovska un Anda Freimane

 
"Talantiņš" pietur Mazzalvē Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 23 marts 2017 17:05

Talant4Talant

21.martā pa Suseju kuģoja mazs kuģītis "Talantiņš." Kuģa kapteine Kristīne Ozoliņa ziņoja stūrmanim par savu redzējumu apkārt ūdeņiem. Tika ieraudzīta balta muiža, tad tika izmests enkurs, lai kuģis varētu uzņemt pasažierus uz Neretas "Talantiņu." Baltajā muižā bija ieradušās trīs brīnišķīgas jūrniecītes - smaidīgā Zeltīte, nopietnā Anita, labvēlīgā Agnija - mūsu žūrija.

Lasīt tālāk...
 
Baiba ir valsts 70 labāko 9.klases matemātiķu vidū Drukāt E-pasts
Trešdiena, 22 marts 2017 18:12

mat

9.-10.martā 9.klases skolniece Baiba Zvilna piedalījās valsts matemātikas olimpiādē, jo bija 70 uzaicināto skolēnu starpā.

Baiba jau vairākus gadus gūst godalgotas vietas starpnovadu olimpiādēs, bet uz valsts olimpiādēm uzaicina tikai 9.klašu skolēnus – labākos matemātiķus. Šogad starp viņiem bija arī Baiba. Tas ir liels panākums un ļoti laba pieredze gan Baibai, gan viņas skolotājai Silvijai Ivanovai.

Esam lepni par Baibu un patiesi priecājamies par viņas panākumiem. Lai arī turpmāk viss izdodas!

 
Pirmsskolēni ciemos pie upes Krāsu dienā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 22 marts 2017 17:48

krasas

15.martā Mazzalves pamatskolas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu mācību telpās tika gaidīti ciemiņi no Vecumnieku un Iecavas novadiem, lai kopā visi piedalītos tradicionālajā pirmsskolas bērnu pasākumā Krāsu dienā. Šī gada tēma - "Ciemos pie upes".  Bērni varēja zīmēt, līmēt aplikācijas, locīt papīru, izmantot plastilīnu. Krāsu dienā piedalījās 34 bērni no Stelpes pamatskolas, Misas vidusskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Vecumnieku vidusskolas, PII "Cielaviņa", PII "Cielaviņa" Kurmenes filiāles, PII "Cālītis" un PII "Dārtija" no Iecavas novada, kā arī  no Mazzalves pamatskolas pirmsskolēni. Mazos mākslasmīļus pavadīja 17 pirmsskolas skolotājas.

Lasīt tālāk...
 
Mūsējie starpnovadu angļu valodas olimpiādē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 22 marts 2017 18:14

eng

7.martā Vecumnieku vidusskolā pulcējās Vecumnieku, Iecavas un Neretas novadu 8. un 9. klašu skolnieki, kuriem īpaši padodas angļu valoda. Mazzalves pamatskolu šai olimpiādē pārstāvēja Baiba Zvilna (9.kl.), Beāte Vitkovska – Kaktiņa un Elīna Liepa (8.kl.)

8.klašu 12 skolēnu konkurencē Beāte ieguva atzinību. Tas ir labs rezultāts, jo sacensība norisinājās ar lielu vidusskolu bērniem. Labi rezultāti arī Elīnai. Paldies skolotājai Sandrai Lozinai, kura sagatavoja meitenes šai olimpiādei!

 
Mazzalvieši ekoskolu forumā Skrīveros Drukāt E-pasts
Trešdiena, 22 marts 2017 17:55

eskeksk1

9. martā Skrīveru vidusskolā notika ekoskolu forums ‘’Ēd atbildīgi”. Tajā piedalījās Jumpravas, Lielvārdes un  Skrīveru vidusskolu, Aizkraukles ģimnāzijas un Mazzalves pamatskolas komandas. Forumu organizēja Skrīveru vidusskolas skolēni un skolotājas.

Pasākuma ievadā Vides fonda pārstāves Lāsmas Ozolas vizuāli atraktīvajā lekcijā uzzinājām, kā patērēt pārtiku atbildīgi. Savukārt, bioloģiskās saimniecības ‘’Ragāres’’ enerģiskais saimnieks Jānis Vaivars stāstīja, kā savā saimniecībā ražo bioloģisko pārtiku, izmantojot ne tikai paša audzētos augus, bet arī savas saimniecības teritorijā esošos savvaļas augu resursus.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalves pamatskola nominēta dalībai jaunā mācību satura aprobācijā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 13 marts 2017 08:27

pr ES logo

 Mazzalves psk pedag 2015

 

Šī gada 1.martā NVO namā Rīgā notika Valsts izglītības satura centra realizētā projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" ievadseminārs 100 pilotskolu vadītājiem, kuru iestādes piedalīsies projekta ietvaros izstrādātās mācību satura un mācīšanas pieejas aprobācijā. Seminārs pulcināja teju 200 dalībniekus, un šī bija pirmā reize, kad pilotskolu vadītāji sanāca vienkopus. Vienlaikus šis seminārs bija pirmais praktiskais solis tikko uzsāktajā divusgadus garajā posmā, kad skolās tiks rosināts meklēt jaunu pieeju un dažādot metodes, lai skolēniem palīdzētu

efektīvāk apgūt attiecīgās prasmes.

Lasīt tālāk...
 


8 lapa no 62