mazzalve
Mazzalves florbolisti “izgriež pogas” vidusskolu komandām Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 13 marts 2017 08:25

Florbolisti

3.martā Vecumniekos notika Vecumnieku novada domes sporta skolas organizētās sacensības florbolā, kurā startēja 2003.gadā dzimušie un jaunāki florbolisti.

Mazzalves pamatskolas florbola komanda sacentās ar četru vidusskolu sportistiem - Valles, Misas, Vecumnieku un Skaistkalnes vidusskolu komandām.

Mazzalviešiem komandā spēlēja pamatā 2005. un 2007.gadā dzimušie skolēni – Niks Linmeijers, Aksels Vitkovskis – Kaktiņš, Mareks Dobrovoļskis, Rauls Sakne, Inguna Sakne un Ralfs Dobrovoļskis. Tikai Alens Tomass Griškevičs un Reinis Zariņš ir dzimuši 2003.gadā. Rezultāti liecina, ka aug stipra florbola komanda, kura varēs veiksmīgi startēt arī nākamajos gados, jo šoreiz spēja izcili cīnīties pret gados vecākajiem pretiniekiem. Komanda spēlēja saliedēti un rādīja labu saspēli. Mareks ļoti stabili un pārliecinoši sargāja vārtus.

Sacensību formāts bija tāds, ka katra komanda izspēlē ar katru un nosaka turnīra uzvarētāju. Mazzalves pamatskola izcīnīja visas uzvaras un ieguva pirmo vietu. Komandu sacensībām sagatavoja sporta skolotājs Agris Sakne.

Žanna Miezīte

 
Labs sniegums vizuālās mākslas olimpiādē Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 13 marts 2017 08:23

zim

24.februārī uz Iecavas vidusskolu, kur notika Vecumnieku – Iecavas – Neretas novadu vizuālās mākslas olimpiāde 1.-9.klasēm, devās mazzalvieši- Elīna Vasiļjeva (1.kl.), Ernestīne Baltace (2.kl.), Elija Gabuža (3.kl.), Viktorija Baltace (4.kl.), Paula Spriņģe (6.kl.), Alise Smaida Spriņģe (8.kl.) un Baiba Zvilna (9.kl.) kopā ar savu vizuālās mākslas skolotāju Vitu Zeltiņu. Konkurence bija liela un sīva. Tēma - katrai klasei cita, bet visas saistītas ar ziemu, ar melnbalti zilajiem toņiem. Vislabāk veicās 9.klases skolniecei Baibai Zvilnai, kura jau otro gadu pēc kārtas izcīna 2.vietu. Šoreiz ļoti labs sniegums Elijai Gabužai, kura ieguva atzinību 3.klašu konkurencē. Paldies skolotājai Vitai Zeltiņai par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

 
Atkal “paspīd” matemātiķi Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 13:04

matem

17.februārī Vecumnieku, Iecavas un Neretas novadu 5.-8.klašu labākie matemātiķi tikās Vecumnieku vidusskolā, lai sacenstos matemātikas olimpiādē. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja matemātikas skolotājas Silvijas Ivanovas audzēkņi Reinis Zariņš (7.kl.), Karīna Griķe (6.kl.) un Niks Linmeijers (5.kl.).

Astoņpadsmit 6.klases skolēnu konkurencē Karīna izcīnīja 3.vietu un divdesmit 7.klases skolēnu konkurencē Reinim arī godpilnā 3.vieta, no 2.vietas atpaliekot vien par 1 punktu. Arī Niks turējās godam. Tā bija laba skola nākamajām olimpiādēm.

Paldies skolotājai Ivanovai par ļoti labi sagatavotiem skolēniem!

 
Valentīndiena mūsu skolā Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 12:58

Sarkanie

10.februārī skola bija rotāta Valentīndienas noskaņās. Pēc iknedēļas organizatoriskās sapulces visi 1.-5.klašu skolēni bija aicināti zālē, lai draudzīgi sacenstos dažādās jautrās stafetēs, kurās uzvaru varēja gūt, tikai kopīgi un ļoti draudzīgi viens otram palīdzot. Skolēni saņēma arī balvas par sirsnīgākajām vēstulītēm saviem draugiem.

februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē, kura bija bagātīgi rotāta sirsniņām, jo tuvojās Valentīndiena, no plkst. 18:00 līdz 22:00 notika draudzības vakars sesto līdz devīto klašu skolēniem.  Uz mūsu aicinājumu  ierasties uz pasākumu atsaucās arī  Rites un Sproģu pamatskolas skolēni un skolotājas.

Lasīt tālāk...
 
Mazzalves skolēni izbauda kultūru Drukāt E-pasts
Svētdiena, 05 marts 2017 20:53

6dienal

25.februārī  astoņpadsmit 2.-9.klašu skolēni un skolotājas Daiga Pabērza un Silvija Lisovska devās uz Rīgu , lai apskatītu Latvijas Mākslas muzeju un Dailes teātra izrādi ,,Toma Soijera piedzīvojumi”.

Pēc renovācijas plašajās un gaišajās Mākslas muzeja telpās skolēni apskatīja visu muzeju un izstādi, bet 3.stāva ,,labirintā” muzeja sagatavotajās darba lapās meklēja atbildes 7 izcilu latviešu mākslinieku gleznās.  Tādā veidā bijām spiesti apstāties pie V.Purvīša gleznas ,,Pavasara ūdeņi”un meklēt vienu  lietu, kas it kā esot ,,aplam”iezīmēta  upes atspīdumā-un sameklējām! Apstājāmies pie kubista G.Kluča gleznām un meklējām tās formas, kas gleznās ir galvenās. Interesantāk bija vērot J.Rozentāla gleznas un izprast K. Padega zemtekstus. Un, galvenais, nepagājām garām slavenajai T.Zaļkalna cūciņas skulptūrai.

Lasīt tālāk...
 
Stāstnieku konkurss ,,Ceļš sākas no mājām” Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 13:02

skatuvesruna

25.februārī Misas vidusskolā otro gadu pulcējāmies 5-12.klašu stāstnieku saietā. Šī gada  temats -  ,,Ceļš sākas no mājām”. Skolēni bija iemācījušies pastāstīt  gan ļoti izjustus, gan  sirsnīgus, gan ar humoru cauraustus  latviešu rakstnieku stāstu fragmentus .

No Mazzalves skolas konkursā veiksmīgi piedalījās 4 skolēni.

6. klases skolniece Paula Spriņģe ieguva 1.vietu, emocionāli un saistoši  pastāstot tekstu no Māras Jakubovskas grāmatas ,,Reno un Java”.  Tas ir humoristisks stāsts par kaķa dzīvi cilvēka iekārtotā mājoklī. Tā kā Paulai pašai ļoti patīk kaķi, tad viņa teicami iejutās iedomīgā runča Javas lomā un arī savu kaķa skatuves tērpu pati izdomāja.

9.klases skolniece Gerda Gercēna  droši un pārliecinoši runāja fragmentu no Daces Judinas grāmatas ,,Septiņi vakari” un  ieguva 3.vietu.

Lasīt tālāk...
 
Uz Mežinieku svētkiem Drukāt E-pasts
Svētdiena, 26 februāris 2017 12:48

tdp

18. februārī Mazzalves pamatskolas zēni kopā ar skolotājām Silviju Lisovsku un Andu Freimani apmeklēja Tērvetes dabas parku, kurā notika Mežinieku svētki. Pasākuma programma bija veidota 3 daļās:

zēni aktīvi iesaistījās koku mizošanā, ēvelēšanā, zāģēšanā, atbildēja uz konkursa jautājumiem,

 Darbnīcas vadīja lielie rūķi. Par paveikto uzdevumu katrs  saņēma rakstainu dzīparu, ja bija savākti 4, tad varēja piedalīties nākošajā konkursā, kurā ieguvām  labas balvas, pēc tam bija iespēja baudīt mežinieku putru.  Tā bija izcili garšīga!

zēni aktīvi sportoja un piedalījās spēlēs, izspēlēja stimulatora spēli,

Lasīt tālāk...
 


9 lapa no 62