mazzalve
Neretas novada izglītības iestādes pieredzes braucienā apmeklē kaimiņnovadu direktori Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 02 maijs 2016 09:20

jpiliesi1 jpiliesi2

27.aprīlī Neretas novada izglītības iestādēs valdīja īpašs noskaņojums, jo ciemos pieredzes gūšanai brauca kaimiņnovadu – Viesītes, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas – skolu direktori un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji.

Ap pusdienlaiku kaimiņnovadu direktori ieradās Mazzalvē, kur viņus sagaidīja gan skolas direktors Aivars Miezītis, gan barons fon Hāns. Viesi tika izvadāti pa Leģendu takām, satika gan Ērberģes muižas raganu, gan baronesi Marī, gan Zilo dāmu. Tad skolas direktors prezentēja Mazzalves pamatskolu, izrādīja skolas telpas un pie kafijas tases atbildēja uz jautājumiem par viesus interesējošām lietām. Viesi bija ļoti saintriģēti ar izjusto Leģendu takās un Mazzalvē redzēto un solījās braukt ciemos ar skolotāju kolektīviem un skolēniem. Viņiem mūsu skola likās savdabīga, mājīga, moderna un ar ļoti sakoptu apkārtni. Priecē šāds viesu skatījums. Atliek pašiem novērtēt vidi, kurā dzīvojam un saimniekojam.

 
Mazzalvē atver jaunu, modernu kabinetu un apmāca skolotājus Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 02 maijs 2016 09:22

kab

Mazzalves pamatskolā katru gadu tiek kapitāli izremontēta kāda telpa, kāds mācību kabinets. Tikko skolas darbinieki Gvido Drevinskis un Raivis Zembergs direktora Aivara Miezīša vadībā nodevuši 2.klases rīcībā modernu labiekārtotu mācību kabinetu. Kabinets aprīkots ar interaktīvo tāfeli ar ultratuvās distances projektoru, tajā (tāpat kā visos mācību kabinetos) ir interneta pieslēgums un liels monitors dažādu prezentāciju demonstrēšanai skolēniem.

Kabineta materiāli tehnisko bāzi izmantos gan 2.klases un sociālo zinību skolotāja Anda Freimane, gan vajadzības gadījumā citi skolotāji. Lai veiksmīgāk un kvalitatīvāk izmantotu kabineta iekārtu piedāvātās iespējas, skolotāju apmācībai tika uzaicināts “Projektori Hitachi” pārstāvis Ivars Usāns, kurš demonstrēja interaktīvās tāfeles iespējas, piedāvāja mācību materiālus. Ar mācību kabineta aprīkojuma iespējām tika iepazīstināti arī pagasta darbinieki, lai vajadzības gadījumā varētu šīs iespējas izmantot kāda semināra organizēšanai, jo Mazzalves pamatskola iesaistās arī pieaugušo izglītošanā.

 
Mūsu deju kolektīvs piedalās koncertā – sadancī Aizkrauklē Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 07 aprīlis 2016 15:46

Dejotaji

31.martā Aizkraukles kultūras namā notika koncerts – sadancis Aizkraukles – Skrīveru – Jaunjelgavas un Neretas novadu pamatskolas skolēnu deju kolektīviem. Uz Aizkraukli devās arī mūsu skolas 1.-3.klašu deju  kolektīvs, kuru vada skolotāja Silvija Ivanova. 

Bērniem bija iespēja redzēt citus deju kolektīvus (sadancī piedalījās 13 1.-4.klašu deju kolektīvi no Aizkraukles pilsētas sākumskolas, Aizkraukles pagasta sākumskolas, Daudzeses pamatskolas, Seces pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Seces pamatskolas un Mazzalves pamatskolas), vērtēt, salīdzināt… Mūsējie ļoti saņēmās un centās ievērot deju skolotājas norādījumus, lai gan neierasta skatuve, arī diena bija gara – īss mēģinājums, gara pauze, tad koncerts. Uzstājās mazzalvieši godam. Par to saņēma pateicību un saldumus no pasākuma organizatoriem. 

Pēc koncerta kolektīvu vadītāji sanāksmē analizēja deju kolektīvu sniegumu.

Mājupbraucot deju skolotāja Silvija Ivanova izanalizēja galvenās kļūdas, bet kopumā ar sniegumu pēc žūrijas komisijas vērtējuma bija apmierināta. Deju kolektīvs piedalīsies arī starpnovadu dziesmu un deju svētkos Vīgantē 21.maijā. Lai viņiem veicas!

Lai arī nedaudz noguruši pēc garās dienas, bērni jutās gandarīti.Amanda atzina, ka šī ir bijusi jaukākā diena viņas mūžā. Tas ir jauki.

 
Lieldienas Ērberģē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 06 aprīlis 2016 18:42

Lieldiena2016

27.marta rīts bija pasakaini skaists un saulains. Pulksten 12 lielāki un mazāki mazzalvieši - Lieldienu svinētāji pulcējās pie sporta halles, lai piedalītos pasākumā ”Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur…”.

Jau tradicionāli pasākumā tika vērtētas skaistākās oliņas, ko dalībnieki bija paņēmuši līdzi, katrs pasākuma apmeklētājs varēja nobalsot par skaistāko oliņu. Notika arī atrakcijas gan lieliem, gan maziem…

Paši mazākie bērni līdz 5 gadu vecumam darbojās pie bērnudārza, vijot kopīgu ligzdiņu, ripinot olas, izgreznojot šūpoles un meklējot olas ābeļdārzā. Skolas bērni un pieaugušie tika nodarbināti pie lielajām šūpolēm, ejot rotaļās un piedaloties stafetēs, meklējot olas, šūpojoties. 

Paldies vēlos pateikt Aijai Dārziņai, Baibai Dambrānei un Astrai Saveļjevai par palīdzību pasākuma organizēšanā.

 

Pasākuma organizatore Ilva Saveļjeva

 
Lielā pavasara talka Drukāt E-pasts
Svētdiena, 24 aprīlis 2016 14:44

1kl

21.aprīlī, noķēruši saulainu dienu, Mazzalves skolas bērni, skolotāji un tehniskie darbinieki piedalījās lielajā pavasara talkā. Pēc Cūkmena viesošanās skolā 15.aprīlī un ar Cūkmenu kopā dotā iedvesmojošā solījuma un kopīgi dziedātās dziesmas, ka mēs neesam sivēni, talkai mazzalvieši jutās sagatavoti.

Skolas apkārtnē darba pietika visiem – sagrāba pērnās lapas sporta stadionā, skolas apkārtnē, nogrāba taciņas parkā, izzāģēja vecos zarus, pārstādīja puķes skolotāju istabā… Visi čakli strādāja, viens otram izlīdzot, viens otru uzmundrinot. Pēc talkas skolas apkārtne kļuva vēl skaistāka un sakoptāka. Arī pavārīšu sarūpētais launags garšoja īpaši. Kā jau pēc labi padarīta darba.

 
Mūsējo pirmsskolēnu uzstāšanās “Talantiņā” novadā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 06 aprīlis 2016 18:47

 

talantinss

5.aprīlīpirmsskolēni – trīsgadīgie, četrgadīgie, piecgadīgie un sešgadīgie -, tie, kuri uzvarēja 1.kārtā konkursā “Talantiņš”, uzstājās Neretas kultūras namā finālkonkursā, kur uzstājās arī Neretas pirmsskolas izglītības iestādes un Sproģu pamatskolas mazuļi. Dalībnieku uzstāšanās bija viena par otru interesantāka un skanīgāka. Mūsējie uzstājās ļoti labi. Skanīgākā talantiņa titulu ar savu dziedāšanu izpelnījās Karīna Pauniņa, muzikālākais talantiņš bija Elīna Vasiļjeva, kura spēlēja metalofonu un dziedāja, izteiksmīgākais talantiņš bija Agnese Brokāne, kuras skatuves runas priekšnesums bija par skudriņu Tipu. Atzinīgi žūrija novērtēja Patrīcijas Lisovskas dziedāšanu un tēlojumu, pārliecinoša bija arī Zanes Dubinskas uzstāšanās. Sabīne Grīnberga dziedāja dziesmiņu par vāverīti, bet Lūkass Vitkovskis – Kaktiņš – par krokodilu.  Bija patīkami un interesanti klausīties bērnu uzstāšanos. Bērni, savukārt, dzirdēja un redzēja, kā uzstājas viņu vienaudži no citām novada skolām. Paldies skolotājām Kristīnei Ozoliņai un Aijai Dārziņai par bērnu sagatavošanu! Paldies vecākiem par atbalstu (daudzi vecāki skatījās bērnu priekšnesumus un juta līdzi klātienē.)

Par atraktīvo uzstāšanos visi konkursa dalībnieki saņēma savus īpašos titulus un balvas. Pēc uzstāšanās arī skatītāji apsveica konkursantus.

 
Neretas novada sporta spēles galda tenisā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 06 aprīlis 2016 18:40

gtenis

6.aprīlī Ērberģes sporta hallē pulcējās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas sportistu komandas, lai sacenstos galda tenisā. Neretas novada sporta spēles notika 4 grupās: 7.-9.klašu zēni un meitenes un 6.klašu un jaunāki zēni un meitenes. Žēl, ka Sproģu pamatskolas skolēni šajās sacensībās nepiedalījās. Arī meiteņu konkurence nebija pietiekama. 

Cīņa bija spraiga, bet 7.-9.klašu grupā zēniem, uzvarot visās spēlēs,  neuzvarams bija Kristaps Možeiks no Neretas, 2.vieta arī neretietim Aldim Misūnam. 3.vietā šai grupā ierindojās mazzalvietis Alens Dobrovoļskis.

4.-6.klašu grupā zēniem visas godalgotās vietas mazzalviešiem: 1.vietu izcīnīja Ervīns Uzāns, 2.vieta Alenam Griškevičam, 3.vietā ierindojās Reinis Zariņš.

Meiteņu konkurencē 1.vieta mazzalvietei Gerdai Megijai Gercenai, 2.vieta Evelīnai Uzānei no Mazzalves, 3. – neretietei Alisei Vaičulēnai. Alise gan ir jaunāka, tāpēc saņēma arī zelta medaļu, jo savā grupā bija vienīgā.

Medaļas sadalītas. Uz tikšanos nākamgad!

 


10 lapa no 55