mazzalve
Labi panākumi R. Blaumaņa literārās prēmijas 12. konkursā Drukāt E-pasts
Trešdiena, 14 decembris 2016 20:08

Beate

No 2005. gada Ērgļu novada pašvaldības R. Blaumaņa memoriālais muzejs Braki sadarbībā ar biedrību „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” organizē R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursu skolu jaunatnei. Ir liela atsaucība no dažādiem Latvijas rajoniem. Lielākā daļa domrakstu ir kvalitatīvi, ar nopietnām un dziļām pārdomām, pētnieciski. Domrakstos audzēkņi atklāj, ka R. Blaumaņa darbi ir mūsdienīgi un aktuāli arī 21. gadsimtā. Rakstot savas pārdomas, tiek meklētas atbildes uz daudzām problēmām – par bērnu un vecāku attiecību samezglojumiem, par jaunieša vietu sabiedrībā, par dzīves vērtību skalu, par patiesu, godīgu un aprēķina mīlestību, par savu māju apziņu un pasaulīgiem labumiem, par patiesību un meliem u.c. Darbi sevī ietver mūsdienu jaunatnes skatījumu uz dižo klasiķi R. Blaumani, tās ir godīgas atbildes par to, vai rakstnieks ir aktuāls, vai viņa daiļdarbi ir jālasa un jāmāca skolā. Jā, R. Blaumanis ir mūsdienīgs, jaunieši viņa darbus lasa labprāt un atrod dzīvesgudras, patiesas vērtības. R. Blaumanis ir viens no tiem retajiem rakstniekiem, kurš caur gadu gadiem ieņem stabilu vietu mācību programmās līdzās citiem latviešu dižrakstniekiem. Par to, ka R. Blaumanis mūsdienu jaunatnei ir vajadzīgs, liecina „Braku” muzeja biežie skolēnu apmeklējumi un R. Blaumaņa konkursa popularitāte un izglītības iestāžu atsaucība.

2016.gadā konkursā piedalījās 209 skolēni. Arī no Neretas novada izglītības iestādēm – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu pārstāvēja 4 skolēni un Mazzalves pamatskolu 1 skolniece. Rezultāti šai lielajā skolēnu konkurencē bija ļoti labi – Mazzalves pamatskolas 8.klases skolniece Beāte Vitkovska-Kaktiņa ieguva 1.vietu 7.-9.klašu grupā un saņēma 70 eiro prēmiju (Beātes latviešu valodas skolotāja Silvija Lisovska).  Pamatskolu grupā atzinību par spilgtu iztēli izpelnījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7.klases skolniece Samanta Cvetkova (Samantas latviešu valodas skolotāja Dace Kronīte.)

Paldies skolniecēm par lieliskajiem radošajiem darbiem!

Žanna Miezīte

 
Mazzalvieši triumfē matemātikas olimpiādē Drukāt E-pasts
Otrdiena, 29 novembris 2016 18:14

matem0

14.novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā pulcējās vairāku novadu skolu – Aknīstes vidusskolas, Viesītes vidusskolas, Rites pamatskolas, Daudzeses pamatskolas, Sproģu pamatskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas - 5.-9.klašu skolēni, kuriem ir augsti mācību sasniegumi matemātikā. Olimpiāde jau kļuvusi tradicionāla. Tā norisinājās 2,5 stundas.

Mazzalviešus pārstāvēja 5.kl. Niks Linmeijers un Mareks Dobrovoļskis, 6.kl. – Paula Spriņģe un Karīna Griķe, 7.kl. – Reinis Zariņš un Lāsma Egija Vaičulena, 9.kl.- Baiba Zvilna. Rezultātā mazzalviešiem olimpiādē trīs pirmās vietas – 5.klašu grupā uzvarēja Niks Linmeijers, 6.kl. grupā – Karīna Griķe, 9.klašu grupā uzvarēja Baiba Zvilna.

Apsveicam audzēkņus un īpaši viņu skolotāju Silviju Ivanovu!

 
Lāpu gājiens 11.novembrī Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:45

n11

11.novembrī visu dienu Mazzalves pamatskolas svētku noskaņā rotātajā vestibilā klusināti skanēja strēlnieku dziesmas. 11.novembra vakarā Mazzalves pamatskolas pagalmā tradicionāli pulcējas skolēni, skolēnu vecāki, pagasta iedzīvotāji, lai dotos lāpu gājienā uz Piemiņas laukumu pagasta centrā. Arī šogad, skanot strēlnieku dziesmām, tika degtas lāpas un lieli un mazi kārtojās lāpu gājienam. Nest Latvijas karogu gājiena priekšgalā tika uzticēts Norbertam Bergmanim. Gājiens aizvijās cauri visam pagasta centram, un pie pagasta gājiena dalībniekus sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa. Dzeju runāja Anna Laura Piterniece. Viņa savā uzrunā aicināja būt savas dzimtās puses, sava pagasta, sava novada patriotiem. Piemiņas laukumā gājiena dalībniekus uzrunāja skolas direktors Aivars Miezītis, viņš teica, ka mūsu zeme ir tik stipra, cik mēs to stipru veidojam. Par 11.Novembra vēsturiskajiem notikumiem stāstīja vēstures skolotāja Anda Freimane. Patriotiskas dzejas runāja Dagne Logina.

Lasīt tālāk...
 
Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas -2016 lasījumi Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 14:45

zvf

14.novembrī Mazzalves pamatskolas bibliotēka piedalījās ikgadējā projektā ,,Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa-2016”, un šī gada tēma bija ,,Nākotne ziemeļos”.

1.-3.klašu skolēni klausījās  norvēģu rakstnieka Stiana Hola stāstu ,,Garmena vasara”, kuras sižets ir diezgan  neparasts- mazais puisēns Garmens pirms došanās rudenī uz skolu tiekas ar savām vecajām tantēm un gan pēc sarunām, gan tiešajiem vērojumiem, salīdzinot ar sevi,  spriež par vecā cilvēka izskatu, rīcību, vērtībām. Grāmatas ilustrācijas ir tiešas un bagātas, lai lasītājs iejustos vecā cilvēka ,,ādā”. Mēs visi šai pasaulē novecojam, un tā ir daļa no  jaunā cilvēka nākotnes, kuru viņš redz vecajos līdzcilvēkos.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas nedēļa mūsu skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:48

pn2

No 11. – 18. novembrim Latvijā tika organizēta Patriotisma nedēļa, kurā iesaistījāmies arī mēs, Mazzalves pamatskolas mazie un lielie skolēni, skolotāji, kā arī vecāki un pagasta iedzīvotāji.

11. novembra rīts sākās ar karavīru dziesmu skaņām 1. stāva gaitenī, kuras varēja gan klausīties, gan arī zināmās dziesmas dungot līdzi. Interese bija liela.

9. klases skolēni 3. stundas laikā iegāja katrā klasē, stāstīja par Lāčplēša dienu, iededza svecīti karavīru piemiņai.

 Pēcpusdienā 9. klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju rīkoja Latvijas vēstures stundu 1.- 5. klases skolēniem. 9. klase bija sagatavojusi saviem jaunākajiem skolasbiedriem dažādus uzdevumus par himnu, valsts svētku dienām, novadiem, ievērojamām personībām. Uzdevumi mijās ar kustību pauzēm un latviešu tautas rotaļām.

Lasīt tālāk...
 
Spēka diena Ērberģē Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 15:39

Ērberģes sporta hallē trenažieru zālē šogad iegādāti jauni trenažieri, kurus vakaros cītīgi izmanto pagasta jaunieši, viņi vasarā labprāt trenējās arī pie ielu vingrošanas stieņiem halles iekšpagalmā. Treniņi rezultējās sacensībās.

12.novembrī Ērberģes sporta hallē tika organizēta Spēka diena. Sporta darba organizators Gundars Ziemelis šo sacensību organizēja kā spēka daudzcīņu dažādām vecuma grupām – bija jāveic izturības vingrinājumi (atspiešanās no zemes, noturēšanās uz elkoņiem un pirkstgaliem guļus stāvoklī) un jāceļ svaru stienis. Vecuma grupā 6-10 gadi uzvarēja Zanda Zariņa, 10-15 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Tomasam Griškevičam, 2.vieta Reinim Zariņam, 3.vieta Dāvidam Laumanim, 15-18 gadu vecuma grupā 1.vieta Alenam Dobrovoļskim, 2.vieta Laurai Annai Piterniecei, 3.vietā ierindojās Renārs Daugelis.

Paldies sporta darba organizatoram Gundaram Ziemelim par jauniešus piesaistošajām sacensībām!

Žanna Miezīte

 
Mārtiņdiena Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 novembris 2016 14:39

mdmp

Šogad Mārtiņdiena bija īpaša - tik daudz sniega šai laikā sen nebijām piedzīvojuši! Tāpēc labi izpratām seno ticējumu, ka līdz Mārtiņiem visi lauku darbi bija jāpabeidz, jo sākās ziema.  Tad sākās atpūta ne tikai zemei, bet arī lauku cilvēkiem - vakarēšana, dziedāšana, ķekatās iešana, mīklu minēšana, zīlēšana, treknāku ēdienu gatavošana  un Ziemassvētku gaidīšana.

Skolā ceturtdienas rīts iesākās ar jautrību, jo pulcējāmies zālē, kur bija ieradies pats Mārtiņdienas gailis. Gailim par godu gājām rotaļās, dziedājām, dancojām senos tautas dančus un minējām mīklas.

6.klases meitenes lasīja ticējumus par laiku, un tā mēs prognozējām gaidāmo ziemu - rādās, ka būšot gara, jo Mārtiņdienā daudz sniega.

Man pašai kopā ar bērniem arī bija ļoti jautri un interesanti!

Daiga Pabērza

 


10 lapa no 60