mazzalve
Tikšanās ar glābšanas dienesta darbiniekiem Drukāt E-pasts
Piektdiena, 17 februāris 2017 14:31

112VUGD

10.februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē notika pasākums 5.-9. klašu skolas bērniem. Pasākumu vadīja  VUGD Aizkraukles brigādes Neretas posteņa vecākais inspektors Juris Gorbačovs. Pasākuma tēma - sniegt  informāciju bērniem  par nelaimes gadījumiem un izskaidrot, kādos gadījumos drīkst izsaukt neatliekamo palīdzības dienestu 112 jebkurā diennakts laikā. Mēs noskatījāmies informatīvu multiplikācijas filmu, uzzinājām interesantus faktus par 112, mūs informēja par to, kā izvairīties no nelaimes gadījumiem, demonstrējot dažādas krīzes situācijas un parādot, kā no tām izvairīties un ko darīt, ja nelaime notikusi. Šī tikšanās rosināja pārdomāt . Pasākuma laikā  varējām uzdot dažādus jautājumus un rast uz tiem atbildes.

Mēs vēlamies teikt lielu paldies par lielisko iespēju uzzināt visu par drošību.

Dagne Logina.

 
Sveču dienas pasākums Drukāt E-pasts
Piektdiena, 17 februāris 2017 14:29

SvecuDiena

3.februārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē notika Sveču dienas pasākums. Tajā piedalījās 1. - 5. klašu skolēni. Pasākumu vadīja Gerda Megija Gercēna. Viņa ļoti interesanti stāstīja par Sveču dienu, par ticējumiem, kas saistīti ar Sveču dienu.

Lāsma Egija Vaičulēna un Paula Spriņģe lasīja spoku stāstus sveču gaismā. Tas bija baisi un satraucoši.

Skolēni veidoja no maziem, krāsainiem papīriņiem mozaīkas – sveces. Katra svece iznāca savādāka, bet krāsaina un skaista.

Sekoja burvīgs priekšnesums par svecēm, kuras pošas uz balli. To palīdzēja izveidot skolotāja Silvija Lisovska.

Pirms pasākuma katrā starpbrīdī Sintija Misūne, Dagne Logina, Evelīna Ūzane, Diāna Vanaga, Alise Smaida Spriņģe un Laura Anna Piterniece veidoja skaistas frizūras mazajām meitenēm. Pasākuma laikā bija skaisto frizūru demonstrēšana.

Gājām arī rotaļās “Es ar savu cisu maisu ”, ko  palīdzēja vadīt Laura Anna Piterniece.

Noslēgumā bija apbalvošana. Mēs saņēmām konfektes un apsveikumu kartiņas, no kurām visi kopā noskaitījām dzejolīti.

9.klases skolniece Dagne Logina.

 
Baiba triumfē matemātikas starpnovadu olimpiādē Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 09 februāris 2017 09:24

baibaz

3.februārī Vecumnieku vidusskolā pulcējās Neretas, Vecumnieku un Iecavas novadu skolu 9.-12.klašu labākie matemātiķi. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja Baiba Zvilna. Deviņu skolēnu konkurencē, pārspējot skaitliski lielo Iecavas un Vecumnieku vidusskolu vienaudžus, Baiba uzvarēja ar iespaidīgu punktu pārsvaru (Baiba ieguva 22 punktus, nākamā punktu ziņā bija iecavniece ar 12 punktiem).  Ļoti ceram, ka Baiba tiks uzaicināta uz valsts olimpiādi.

Apsveicam Baibu un viņas skolotāju Silviju Ivanovu ar patiešām augsto panākumu!

 
Latviešu valodas olimpiādē atzinība Drukāt E-pasts
Trešdiena, 01 februāris 2017 14:17

olimpietes

30.janvārī Iecavas vidusskolā tikās 8. un 9.klašu labākie latviešu valodas zinātāji no Iecavas, Vecumnieku un Neretas novadu skolām. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja 9.klases skolniece Baiba Zvilna un 8.klases skolniece Beāte Vitkovska – Kaktiņa. Meitenes olimpiādē parādīja labas zināšanas un prasmes, jo gan Baiba, gan Beāte savās klašu grupās 15 skolēnu konkurencē ieguva atzinību. Apsveicam meitenes un viņu skolotāju Silviju Lisovsku!

 
Mazzalves skolas lasītāji noslēdz ,,Bērnu žūriju-2016” Drukāt E-pasts
Sestdiena, 11 februāris 2017 17:34

zurija

Noslēdzies kārtējais ,,Bērnu žūrijas” gads.

Pēdēja laikā gan izskan skeptiski spriedelējumi par šī projekta godīgumu, lietderīgumu vai pompozitāti. Katrs ilgstošs projekts, protams, var nogurdināt vai arī zaudēt vienreizīgumu, radošumu un pāriet rutīnā. Šis projekts notiek kopš 2001.gada,  un tajā iegulda daudz līdzekļu un enerģijas.

 Daļēji par godīgumu un precizitāti balsošanā esam tomēr atbildīgi mēs, paši bibliotekāri. Taču pati ideja piesaistīt bērnus un jauniešus lasīšanai ir apsveicama, un arī organizētāju lielais ieguldītais darbs ir atzinības vērts.

Skolēnu sastāvs skolā mainās, tāpēc viņiem no iespējamās rutīnas nav jābaidās.  Esmu ievērojusi to, ka ir skolēni, kas personīgu ambīciju ietekmēti vēlas labāk lasīt pašu izvēlēto literatūru un negrib laiku veltīt norādīto grāmatu lasīšanai un balsošanai.

Mazzalves skola projektā pieteicās 2011.gadā. Skolas bibliotēkā lielākās grūtības rada tas, ka vasaras mēnešos skola nedarbojas un arī lasīšanas aktivitāte samazinās, īstajai lasīšanai paliek tikai kādi 5 mēneši. Ne visi var visu paspēt izlasīt.

Lasīt tālāk...
 
Zanda uzvar Iecavas-Vecumnieku-Neretas olimpiādē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 08 februāris 2017 19:13

Zandaz

2.februārī Vecumnieku vidusskolā tikās Vecumnieku, Iecavas un Neretas novadu skolu labākie 4.klašu matemātiķi. Mūsu skolu pārstāvēja Zanda Zariņa. Kopā ar matemātikas skolotāju Silviju Ivanovu Zanda cītīgi gatavojās olimpiādei. Labus pamatus Zandai ielikusi arī sākumskolas skolotāja Vita Zeltiņa. Klasē Zanda konkurē ar Viktoriju Baltaci, bet olimpiādei skolotāja tomēr izvirzīja Zandu. Un… ne velti! 21 skolēna konkurencē Zanda pārliecinoši 1.vietā, apsteidzot lielo vidusskolu – Iecavas un Vecumnieku-, kur ir pamatīga konkurence, skolēnus. Mums patiess lepnums un prieks par Zandas panākumu. Apsveicam Zandu un viņas skolotāju!

 
Rauls un Inguna saņem Neretas novada balvu kā labākie sportisti Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 30 janvāris 2017 16:03

Sportisti

23.janvārī Neretas domes zālē uz svinīgo pieņemšanu pie domes priekšsēdētāja pulcējās tie Neretas novada jaunieši, kuri aizvadītajā 2016.gadā sasnieguši augstus rezultātus sportā. Finansiāls atbalsts Neretas novadā tiek sniegts, ņemot vērā sportiskos sasniegumus – 100 eiro sportistam tiek piešķirts, ja viņam iepriekšējā gada laikā bijuši panākumi un iegūta 1.-3. vieta Latvijas olimpiādēs un čempionātos, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība. Savukārt 150 eiro finansiāls atbalsts tiek piešķirts, ja sportists iepriekšējā gada laikā guvis panākumus starptautiskas nozīmes sacensībās, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība, un ir iegūta 1.-6. vieta Baltijas valstu, citu valstu atklātajās Kausa izcīņās vai čempionātos, ir 1.-12.vieta Pasaules kausa izcīņā vai čempionātos vai arī  ir piedalījies Olimpiskajās vai Paralimpiskajās spēlēs.

Starp labākajiem sportistiem bija arī mūsējie Inguna un Rauls Saknes. Raulam un Ingunai balva tika piešķirta par 2.vietu rudens krosā Latvijas Skolu sporta federācijas organizētajā Latvijas Skolēnu 70. spartakiādē. Skolēni atzīst, ka balva ir ļoti stimulējoša. Rauls jau nopircis par paša nopelnīto balvu jaunus sporta apavus.

Lasīt tālāk...
 


10 lapa no 62