mazzalve
Dzejas dienas Mazzalves skolā Drukāt E-pasts
Svētdiena, 16 oktobris 2016 16:13

dzejas2

Literatūras lasītājiem septembris Latvijā jau vairākus gadus saistās  ar dzeju. Arī Mazzalves skolā tradicionāli šai laikā tiek rīkots dzejas pasākums. Šogad tas izskanēja 9.septembrī un bija veltīts Tēva dienai. Dzejas pasākuma mērķis bija ,,iedzīvināt” jauno tradīciju  un mudināt jauniešus aktualizēt tēva lomu ģimenē.

No rīta 1.stāva vestibilā  skolēni ,,kāpa” lielās papīra pēdās, un katrā no tām bija ierakstīts vārda ‘ tētis’ tulkojums dažādu pasaules tautu valodās.

1.-6.klašu skolēni, skolotājas Vitas Zeltiņas iedrošināti, bija uzzīmējuši tēva portretus, un tie priecēja skatītājus visu dienu skolas 2.stāva gaitenī.

 Pēcpusdienā zālē klausījāmies gan dzejnieku, gan pašu skolēnu izdomātos dzejoļus par tēti.  Izrādās, ka jaunie latviešu dzejnieki - Kārlis Vērdiņš, Māra Cielēna, Inese Zandere, Maija Laukmane u.c. - ir rakstījuši  gan interesantas, gan komiskas, gan sirsnīgas vārsmas par tēti. Arī internetā atradām skaistus dzejolīšus.

Jauku pārsteigumu, skolotājas A.Sirsniņas uzrunāti, sagatavoja viņas audzēkņi 2.klases skolēni Krista Kubliņa un Niks Ašmanavičs. Viņi bija atnesuši gan sava tēta skolas laika  foto, gan  saglabātos skolas zīmējumus.

Paldies skolēniem un skolotājiem, kas palīdzēja sagatavot pasākumu!

Daiga Pabērza

 
Mazzalvieši sporto Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 10 oktobris 2016 19:10

Dgrupa

Septembris mazzalviešiem bijis aktīvs sportošanas laiks.

 Īpaši augsti rezultāti sasniegti Latvijas skolu sporta federācijas organizētajās Latvijas Skolēnu 70.spartakiādes finālsacensībās rudens krosā, mazo pamatskolu grupā izcīnot 3.vietu valstī. Šajās sacensībās savā vecuma grupā  500 m skriešanā 2.vietu izcīnīja Rauls Sakne un 2.vietu izcīnīja Inguna Sakne.

Ar augstiem sasniegumiem sportā mazzalvieši startēja arī Vecumnieku sporta skolas organizētajās atklātajās sacensībās vieglatlētikā. Alens Tomass Griškevičs izcīnīja 1.vietu 1500 m skriešanā, 1.vietu 60 m barjerskriešanā, 1.vietu 100 m skriešanā. Harijam Censonim 2.vieta 1500 m skrējienā. Savā vecuma grupā Raulam Saknem 1.vieta četrcīņā, Akselam Vitkovskim – Kaktiņam - 2.vieta, Nikam Linmeijeram – 3.vieta.

7.oktobrī Mazzalvē norisinājās Vecumnieku un Neretas novada sacensības futbolā D un B grupām. Jaunākajā grupā pārliecinošu 1.vietu izcīnīja Mazzalves 2.-5.klašu futbolisti - Niks Linmeijers, Toms Linmeijers, Rauls Sakne, Ralfs Dobrovoļskis, Aksels Vitkovskis-Kaktiņš un Mareks Dobrovoļskis. B grupā mūsu puiši izcīnīja 3.vietu, priekšā palaižot Skaistkalnes  vidusskolas un Misas vidusskolas komandas.

Paldies sporta skolotājam Agrim Saknem par labi sagatavotajiem sportistiem!

Žanna Miezīte

 
Mazzalvē pieredzes vizītē viesojas kuldīdznieki Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 10 oktobris 2016 19:04

kuldiga

23.septembrī Mazzalves pamatskolā pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Profesionālās izglītības kompetences centra Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma darbinieku kolektīvs. Pedagogi kopā ar skolas direktoru Aivaru Miezīti izstaigāja skolu, apskatīja mācību kabinetus, pārrunāja izglītības problēmas.

Par savu vizīti kuldīdznieki atsauksmē raksta: “Bijām bezgala pārsteigti par Jūsu izveidoto/radīto  ļoti  skaisto, gaumīgo, moderni senatnīgo un vienlaikus mīļi motivējošo mājīgo mācību vidi skolā un ap to! Vienkārši lieliski! Un izzinājām internetā arī Jūsu skolas mācību rezultātus, kas arī ir ļoti labi, un tie lieliski korelē ar brīnumjauko izglītības vidi! Jums ir lielisks Direktors! Lai Jums veicas, esat stipri savā garā, lai Jums ir skolnieki, lai skola dzīvo un lai Jums darbinieku kolektīvs ir tikpat labs!”

Mazzalvieši ir gandarīti par ieguldītā darba novērtējumu.

Žanna Miezīte

 
Starts Sēlijas novadu 3.sporta spēlēs Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 06 oktobris 2016 19:52

kopkomanda

23.septembrī Mazzalves pamatskolas skolēnu grupa piedalījās Neretas novada skolu apvienotajā komandā Sēlijas novadu 3.sporta spēlēs, kuras šogad norisinājās Aknīstē.

Mazzalvi Neretas novada komandā pārstāvēja 9.kl. Evelīna Ūzane, 8.kl. Dāvids Laumanis, 7.kl. Alens Tomass Griškevičs un Reinis Zariņš, 5.kl. Niks Linmeijers, 4.kl. Zanda Zariņa. 8.-9.klases sportisti sacentās tautasbumbā. Viņiem pievienojās Alens Tomass, jo viens no neretiešiem uz sacensībām neieradās. Alens startēja gan 6.-7.klašu šķēršļu joslā, gan 8.-9.klašu tautasbumbas sacensībās… un visu paspēja izdarīt izcili. Gan tautasbumbā, gan šķēršļu joslas pārvarēšanā novada komanda ierindojās 1.vietā. 4.-5.klašu skolēni sacentās stafetēs. Mūsu Zanda bija izcila stafetē “ķerra” un abi ar Niku labi startēja stafetē ar futbola elementiem. Kopumā 4.-5.klašu komanda izcīnīja 3.vietu.

Labi rezultāti bija arī individuālajās sacensībās. Alens Tomass izcīnīja pārliecinošu uzvaru zābaka mešanā. Reinim Zariņam 1.vieta šķīvīša mešanā futbola vārtos.

Kopvērtējumā Neretas novada komanda izcīnīja 1.vietu un kausu. Tas nozīmē, ka nākamgad Sēlijas sporta spēles notiks Neretas novadā.

Paldies sporta skolotājiem par lieliski sagatavotajiem skolēniem un skolēniem – par izciliem sporta rezultātiem!

 
Vecāku pilnsapulce Mazzalvē Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 10 oktobris 2016 19:07

Piektdien, 7.oktobrī, skolā notika ikgadējā vecāku kopsapulce. Vecāki noklausījās bērnu ģimenes ārsta un pedagoga Gundara Kukļa lekciju “Kā labāk izprast jaunību?” (Par lekciju vecāki izteica atzinīgus vārdus, jo tā saistījusi gan tēmas ziņā, gan lektora pasniegšanas manierē).

Vecākus ar skolas aktualitātēm iepazīstināja skolas direktora Aivars Miezītis un direktora vietniece mācību jomā Žanna Miezīte.

Vecāki ievēlēja vecāku padomi:

5-gad.bērnu vecākus pārstāvēs Agnese Dubinska,

6-gad. – Līva Drevinska,

1.kl. – Ligita Eļļuka,

2.kl.- Violeta Šturinhbere,

3.kl.- Santa Dobrovoļska,

4.kl.- Silvija Zariņa, kura tika ievēlēta par skolas padomes priekšsēdētājas vietnieci,

5.kl.- Dangola Linmeijere, kura tika ievēlēta arī par skolas padomes priekšsēdētāju,

6.kl.- Mārīte Griķe,

7.kl.- Inta Griškeviča,

8.kl.- Baiba Dambrāne,

9.kl. – Inita Ķirķele.

 
Iesaistāmies Eiropas sporta nedēļā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 10 oktobris 2016 19:01

Uzvarrtaji2

17.-23.septembrī Latvijā norisinājās Eiropas sporta nedēļa. Mazzalves pamatskolas skolēni tajā aktīvi iesaistījās.

17.septembrī notika futbola sacensības. Tajās sīvā cīņā uzvarēja “Sarkanā komanda”, kuras sastāvā spēlēja Harijs Censonis, Emīls Censonis, Rolands Gercens, Aleksandrs Censonis, Alens Tomass Griškevičs un Ralfs  Dobrovoļskis. (attēlā).

18.septembrī skolēni piedalījās velobraucienā (tiesa, atsaucība varēja būt lielāka).

19.septembrī jaunieši devās pārgājienā pa Aklā purva takām un uz Baltezeru.

20.septembrī skolēni bija aicināti darboties trenažieru zālē.

21.septembrī skolā notika rudens krosa sacensības, kurās uzvarētāja laurus plūca 2.-3.kl.grupā Ralfs Dobrovoļskis un Amanda Radionova, 4.-5.klašu grupā Zanda Zariņa un Rauls Sakne, 6.-7.klašu  grupā Diāna Vanaga un Alens Tomass Griškevičs, 8.-9.kl.grupā – Baiba Zvilna un Harijs Censonis.

22.septembrī volejbola dienā Mazzalves pieaugušo komanda startēja Neretā draudzības spēlēs.

 
Mazzalvē viesojas skaistkalnieši Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 06 oktobris 2016 19:43

sksk

29.septembrī pēc mācību stundām Mazzalves pamatskolā bija jūtama rosība, jo mazzalvieši gaidīja ciemos Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas kolēģus. Skaistkalniešiem bija iespēja apskatīt skolas mācību kabinetus, nedaudz izbaudīt skolas kā muižas noskaņas un kopīgā pasākumā ar mazzalviešiem iezīmēt Skolotāju dienas tuvošanos.

Arī Skaistkalnes vidusskola atrodas senā muižas ēkā – daudzas ēkas uzturēšanas, labiekārtošanas  un saglabāšanas problēmas abās skolās ir vienādas. Abās skolās cenšas izcelt senatnīgo. Kolēģi no Skaistkalnes teicās guvuši daudz ideju skolas kabinetu aprīkošanai.

Pasākums norisinājās sirsnīgā, draudzīgā atmosfērā, un abu skolu pedagogi vienojās arī turpmāk sadarboties.

Žanna Miezīte

 


10 lapa no 58