mazzalve
Mazzalvē savas tautas vēsturi izzina, sadarbojoties ar Okupācijas muzeju Drukāt E-pasts
Otrdiena, 09 maijs 2017 09:10

 

ok1

Lai veicinātu vēstures izpratni, Mazzalves pamatskolas skolēni martā bija Okupācijas muzejā, kur pa īstam apjauta deportāciju šausmas, bet aprīļa nogalē Mazzalves pamatskolā viesojās Okupācijas muzeja darbinieki, kuri stāstīja un rādīja vēstures liecības par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu un ceļu uz to. Par savu darbību tajā laikā stāstīja arī Arvīds Ulme, kurš Atmodas laikā piedalījies Vides aizsardzības kluba dibināšanā un 1987. gadā un kļuvis par tā prezidentu, organizējis dažādas masu demonstrācijas. Ievēlēts Latvijas Republikas Pilsoņu kongresā, bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts, balsojis par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Lasīt tālāk...
 
Jūrmalas pavasara sporta svētki Drukāt E-pasts
Otrdiena, 25 aprīlis 2017 18:11

krossj

Mazzalvieši jau kādu laiku gūst labus panākumus skriešanas disciplīnās, lai arī konkurence šajos sporta veidos parasti ir ļoti liela. 23. aprīlī Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās Jūrmalas pavasara sporta svētkos, kas norisinājās Majoru pludmalē.

Sacensībās startēja Rauls Sakne, Inguna Sakne un Zanda Zariņa. Skriešanas distances garums bija 1000 m. Rauls Sakne izcīnīja 1.vietu, Inguna Sakne ierindojās 3. vietā, bet Zanda Zariņa finišu sasniedza kā 5. labākā skrējēja. Skolēnus sacensībām sagatavoja sporta skolotājs, treneris Agris Sakne.

 
Mazzalviešiem spoži rezultāti taku skrējienā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 aprīlis 2017 19:09

 

stirnubuks1Stirnubuks

15.aprīlī Mazzalves pamatskolas skolēni piedalījās Latvijas čempionāta Stirnubuks taku skrējiena seriāla pirmajā posmā, kurš norisinājās kalnainajos un ļoti ainaviskajos Ogres Zilajos kalnos. Mazzalves pamatskolu pārstāvēja divi dalībnieki -Zanda Zariņa un Rauls Sakne.

Šogad pirmo gadu skolu jauniešiem ir iespēja sacensties dažādās vecuma grupās, un gada beigās tiks kronēti Latvijas čempioni taku skriešanā. Rauls un Zanda startēja U 12 vecuma grupā un uzrādīja ļoti labus rezultātus. Zandai 60 dalībnieku konkurencē pirmā vieta un Raulam 72 sportistu konkurencē trešā vieta 5.3 km distancē. Lai iegūtu Latvijas čempionāta medaļas, ir jāpiedalās vismaz trijos posmos no septiņiem. Nākamais posms notiks Smeceres silā Madonas pusē 27. maijā.

Par skolēnu panākumiem priecājās sporta skolotājs, treneris Agris Sakne

Lasīt tālāk...
 
Triumfs mājturības starpnovadu olimpiādē Drukāt E-pasts
Trešdiena, 12 aprīlis 2017 19:36

mo1

6.aprīlī veiksmes diena bija 3 mūsu skolas audzēkņiem-Baibai Zvilnai (9.kl.), Elīnai Liepai (8.kl.) un Dāvidam Laumanim(8.kl.). Iecavas, Neretas un Vecumnieku starpnovadu mājturības olimpiādē Skaistkalnē viņi visi  ieguva 1.vietas.

Zēniem 3 stundu laikā bija jāpagatavo metamais kauliņš, un Dāvids ar vēl vienu  skolēnu dalīja 1.vietu-viņu veikums bija labākais.

Meitenēm 4 stundu laikā bija jāada paraudziņi pēc dotajiem tehniskajiem zīmējumiem un no tiem jāveido izgrieztā šablonā tērps. Baiba godalgoto vietu ieguva jau otro gadu.

Olimpiādē piedalījās arī Norberts Bergmanis (9.kl.), viņam pietrūka 1 punkta līdz atzinībai.

Mēs, skolotāji, pateicamies un lepojamies par mūsu skolēnu veikumu!

Daiga Pabērza

 
Piedalāmies konkursā ,,Jautrais amatnieks” Drukāt E-pasts
Otrdiena, 25 aprīlis 2017 18:04

amatnieksamatnieks2

19. aprīlī  mēs- seši  Mazzalves skolas skolēni- piedalījāmies starpnovadu konkursā ‘’Jautrie amatnieki’’, kurš norisinājās Skaistkalnes kultūras namā.

Komandas bija sadalītas pa skolām.  Konkursā piedalījās 5.-7.klašu skolēni , no katras klases pa divi. No 5.kl. piedalījās Mareks Dobrovoļskis un Niks Linmeijers , no 6.kl.-Paula Spriņģe un Karīna Griķe, no 7.kl.-Lāsma Vaičulēna un Dāvids Laumanis.

 Mums bija jāveic 6 uzdevumi,  kas  bija saistīti ar mājturību, un katra uzdevuma veikšanai bija dotas 15 minūtes laika. Bija jātamborē, jādarbojas ar koku, ar papīru, jāzina uztura pamatnosacījumi,  jālasa darba karte.  Veicot šos uzdevumus, svarīgi bija sastrādāties. Konkursa mērķis bija sadarboties un līdzdarboties, nevis gūt vietas.

Mēs esam priecīgi,  ka piedalījāmies šajā konkursā, jo mums  patika, un tas bija kaut kas  jauns .

Lāsma Vaičulēna

 
Lieldienu ieskaņās priecājamies Popielā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 aprīlis 2017 19:03

4klp

5klp

9klp

13. aprīlī 1. stundas laikā visi pulcējāmies skolas kamīnzālē. Sākās Lieldienu ieskaņās apvīta Popiela, kuru vadīja Zaķis (skolotāja V. Zeltiņa) un viņas Draugs ( Edvards Guoģis). Zaķis lika visiem skatītājiem izvingroties un priecīgs ziņoja, ka viņam ir daudz draugu, kuri zina par Lieldienām un ir ļoti kustīgi un muzikāli. 1. – 3. klašu Skatuves runas pulciņš (vadītāja S.Lisovska) citiem stāstīja par  Lieldienām un to svinēšanu, kā arī visus nopēra ar pūpoliem, lai ir veselība mācīties un iet skolā. Tad Zaķis un viņa Draugs aicināja savus kustīgos draugus, un sākās jauki priekšnesumi. Balsoja paši skolēni un skolotāji, metot ligzdiņās baltās olas.

Lasīt tālāk...
 
Pirmsskolēni ķer prieku Drukāt E-pasts
Trešdiena, 12 aprīlis 2017 19:24

A2

5.aprīlī Aizkraukles kultūras namā pirmsskolēni tikās Aizkraukles reģiona starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu sadancī. Pasākuma mērķis bija popularizēt bērnu skatuves un muzikālās izglītības (skatuves runas, dziesmas, mūzikas instrumentu spēles, dejas un kustības nozīmi) bērna attīstībā, stiprināt saites starp pirmsskolas izglītības iestādēm.

Lasīt tālāk...
 


2 lapa no 57