mazzalve
1.septembris Mazzalves pamatskolā Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 31 augusts 2017 09:17

1 2017

 
Vasaras skola jaunajiem pētniekiem. Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 31 augusts 2017 09:15

IMG-20170825

No 21.-25.augustam Zemgales vidusskolā Slampes pagastā notika GLOBE projekta vasaras skola “Jaunie vides pētnieki nākotnes Latvijai’’, kurā piedalījās 57 skolēni un skolotāji no 9 dažādām Latvijas vietām - Daugmales, Ventspils, Dundagas, Mazzalves, Mālpils, Viļķenes, Rīgas, Zemītes, Rūjienas. No Mazzalves pamatskolas šajā pasākumā piedalījās 8 skolēni – Niks Linmeijers, Karīna Griķe, Toms Freimanis, Reinis Zariņš, Lāsma Vaičulēna, Emīls Daugelis, Nora Ginote un Elva Laurinoviča.

Lasīt tālāk...
 
Zanda arī Pokaiņos Stirnu buka taku skrējienā godalgotajā vietā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 31 jūlijs 2017 07:25

pokaini

Lai arī Pokaiņu mežs atrodas Zemgales līdzenumā, meža reljefs itin nemaz nav raksturīgs līdzenumam – te ir gan stāvi pauguri, gan dziļas ielejas, gan dažāda sastāva un vecuma mežaudzes. Bet pats galvenais – ainaviskajam mežam īpašu noslēpumainību piešķir neparastie dažāda izmēra akmeņu krāvumi. Akmeņu upes un krāvumi, neskaitāmas akmeņu kaudzītes un savdabīgi akmeņi – vientuļnieki ir bijuši par pamatu tam, ka mežs apaudzis ar fantastiskiem minējumiem. Daži ģeologi izsaka domu, ka šī vieta veidojusies ledāja ietekmē, citi uzskata, ka Pokaiņi ir ļoti sena mūsu senču svētvieta, kurā cilvēki nekad nav dzīvojuši, bet nākuši šurp ar kādu vēlmi! Turklāt vairākos uzkalnos ar radiolokācijas metodi konstatētas sarežģītu būvju atliekas. Lai kā te arī nebūtu – ar dažām neizprotamām lietām, trases veidojot saskārās arī Stirnu buka komanda, tomēr par vienu lietu mēs esam pavisam droši, Pokaiņu mežs ir īpašs, turklāt tas ir Stirnu bukiem draudzīgs! Pokaiņos mēs varam atrast to, kas mums visvairāk nepieciešams – miers, harmonija, skaista daba un īpašs dzīvinošs spēks, kas palīdz uzlabot veselību, paver iespēju mums kļūt labākiem!

Lasīt tālāk...
 
Mazzalviešiem pamats ielikts Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 19 jūnijs 2017 15:50

izlaidums17

10.jūnija pēcpusdienā Mazzalves skolā smaržoja meijas, valdīja neliels satraukums, saviļņojums, jo 9.klase svinēja izlaidumu. Svinīgajā pasākumā direktors Aivars Miezītis uzsvēra, ka pamatskolā ir ielikts pamats tālākajai izglītības karjerai, pamats sapņiem, pamats tālākai izaugsmei, tagad katra paša atbildība, kāds veidosies tālākais dzīves ceļš.

Mazzalves pamatskolu šogad absolvēja 9 skolēni. Katrs īpašs.

Norberts Bergmanis kopā ar Apliecību par pamatizglītību saņēma skolas Atzinības rakstu par izciliem sasniegumiem mājturības olimpiādē.

Emīls Bondars saņēma pateicību par aktivitāti ekoskolu programmā.

Dagnei Loginai, Gerdai Megijai Gercēnai un Laurai Annai Piterniecei direktors pasniedza Atzinības rakstu par aktivitāti sabiedriskajā darbā un labiem panākumiem radošajos konkursos.

Evelīnu Ūzani uzteica par panākumiem sportā.

Īpašu atzinību izpelnījās Baiba Zvilna – viņa saņēma skolas Atzinības rakstu par teicamiem un izciliem mācību sasniegumiem, izciliem panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu. Baiba saņēma arī Lielo pūci kā Neretas novada izcilība 2017, jo starpnovadu olimpiādēs matemātikā un mājturībā izcīnīja 1.vietas. Baibas kontā šajā mācību gadā ir arī 2.vieta vēstures un vizuālās mākslas olimpiādēs un atzinība latviešu valodas olimpiādē.

Skolasbiedrus ar muzikāliem sveicieniem iepriecināja Aksels Vitkovskis – Kaktiņš un Beāte Vitkovska – Kaktiņa, sirdsvārdus draugiem teica Elva Lavrinoviča, Nora Ginote un Lāsma Egija Vaičulena.

Izskoloties un atgriezties dzimtajā pagastā visus aicināja pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa.

Absolventi saņēma krāšņus ziedus un laba vēlējumus no tuviniekiem, draugiem.

Absolventi bija sagatavojuši īpašu dāvanu pagastam – izveidojuši prezentāciju - pagasta apskatu ar vietām, kur devītie bijuši, ko redzējuši, fotogrāfijās, kuras izkārtotas kā alfabēts. To skolas darbiniekiem vakarā bija iespēja noskatīties.

Žanna Miezīte

 
Arī Šlokenbekā mazzalvieši gūst uzvaras Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 31 augusts 2017 09:10

MBF 2839z

19.augustā jau ceturto reizi Šlokenbekas muižas mūros starts tika dots ainaviskajām taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” sacensībām, kuras tradicionāli bija sezonas 5. posms, kad ~2700 dažāda vecuma skriešanas draugu devās uz Engures novadu, lai karstajā augusta dienā, kas pēcpusdienā nesa pat lietu, noskaidrotu ātrākos un izturīgākos paugurainā apvidus skrējējus.

Lasīt tālāk...
 
Taku skrējiena skolu čempionātā mūsējie atkal priekšgalā Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 31 jūlijs 2017 07:22

uzvaretaji

1.jūlijā Korneti notika Latvijas skolu čempionāta taku skrējienā 3.posms, kurā Mazzalves pamatskolu pārstāvēja Zanda Zariņa un Rauls Sakne. Taku skrējienu seriāla trešais posms tā dalībniekus ieveda Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, kurā izvietojušies 11 dažāda lieluma un dziļuma ezeri. Izcili ainaviska teritorija, kurā īpaši tāli un skaisti skati līdz pat Hānjas augstienei Dienvidigaunijā paveras no Drusku – senču pilskalna. Lai arī teritorijai piemīt ārkārtīgi liels ainaviskais un tūrisma potenciāls, tas līdz šim ir minimāli izmantots.

Lasīt tālāk...
 
Tūrisma diena skolā Drukāt E-pasts
Piektdiena, 09 jūnijs 2017 19:05

spdiena17

30.maija diena skolā bija ļoti piesātināta un spraiga - rīts bija paredzēts sportiskām aktivitātēm, kurās aicināti piedalīties bija arī Sproģu pamatskolas skolēni.

Arī diena bija ļoti silta un saulaina.

Skolotāja Agra Saknes vadībā skolas sporta laukumā un apkārtnē bija sagatavoti dažādu stafešu posmi. Četras stafetes bija jāizdomā un jānoorganizē pašiem skolēniem.

4./5.klases skolēni bija sagatavojuši uzdevumu ar bumbu pie apļa, 6.klases meitenes noorganizēja dažādu prasmju stafeti - pupu lasīšanu, sērkociņu izlikšanu rindā, lēkšanu ar maisu un  bumbu un makaronu pārvietošanu ar knaģiem. 7.klases stafete bija saistīta ar futbola elementiem, 8.klases - darbošanās  ar bumbām un vingrošanas rīkiem. Skolēni balsojumā ar kastaņiem Simpātiju balvu piešķīra 7.klases stafetei.

Skolēniem patika Emīla Bondara vadībā veikt izbraucienus ar laivu pa Susejas upi. Individuāli varēja šaut ar šautriņām un gaisa šauteni. 

Pagalmā skanēja jautra mūzika, pavāres Aiga un Gunta cienāja visus ar gardu zupu, desiņām un augļiem, un noslēgumā skolēni par piedalīšanos tika cienāti ar konfektēm.

Pasākums visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem - bija jautrs  un  radošs!

Daiga Pabērza

 


2 lapa no 60