Mazzalves skolas lasītāji noslēdz ,,Bērnu žūriju-2016” Drukāt E-pasts
Sestdiena, 11 februāris 2017 15:34

zurija

Noslēdzies kārtējais ,,Bērnu žūrijas” gads.

Pēdēja laikā gan izskan skeptiski spriedelējumi par šī projekta godīgumu, lietderīgumu vai pompozitāti. Katrs ilgstošs projekts, protams, var nogurdināt vai arī zaudēt vienreizīgumu, radošumu un pāriet rutīnā. Šis projekts notiek kopš 2001.gada,  un tajā iegulda daudz līdzekļu un enerģijas.

 Daļēji par godīgumu un precizitāti balsošanā esam tomēr atbildīgi mēs, paši bibliotekāri. Taču pati ideja piesaistīt bērnus un jauniešus lasīšanai ir apsveicama, un arī organizētāju lielais ieguldītais darbs ir atzinības vērts.

Skolēnu sastāvs skolā mainās, tāpēc viņiem no iespējamās rutīnas nav jābaidās.  Esmu ievērojusi to, ka ir skolēni, kas personīgu ambīciju ietekmēti vēlas labāk lasīt pašu izvēlēto literatūru un negrib laiku veltīt norādīto grāmatu lasīšanai un balsošanai.

Mazzalves skola projektā pieteicās 2011.gadā. Skolas bibliotēkā lielākās grūtības rada tas, ka vasaras mēnešos skola nedarbojas un arī lasīšanas aktivitāte samazinās, īstajai lasīšanai paliek tikai kādi 5 mēneši. Ne visi var visu paspēt izlasīt.

Norādītās grāmatas šogad lasīja daudzi, bet līdz galam darbu veica 19 skolēni. Viņi izlasīja katrs 3-8 grāmatas un nobalsoja ,,Lasītkoka” mājas lapā.

Atkarībā no tā, cik grāmatu izlasīts, tika piešķirts 1.vai 2.pakāpes  ekspertu atzinības raksts.

1.pakāpes atzinības rakstu par 5-8 grāmatu izlasīšanu saņēma: Sabīne Drevinska (2.kl.), Amanda Lokesa (3.kl.), Viktorija Baltace (4.kl.), Mareks Dobrovoļskis(5.kl.), Krista Kristiāna Vaičulena ( 5.kl.). Ričards Niklāvs (7.kl.).

2.pakāpes atzinības rakstu : Krista Kubliņa (2.kl.), Elija Gabuža, Inguna Sakne ( 3.kl.), Zanda Zariņa (4.kl.), Aksels Vitkovskis-Kaktiņš, Niks Linmeijers (5.kl.), Karīna Griķe, Paula Spriņģe, Sendija Spriņģe, Sidnija Andersone ( 6.kl.),  Lāsma Vaičulena, Diāna Vanaga (7.kl.),Elva Laurinoviča (8.kl.).Viņi izlasījuši 3-4 grāmatas.

Grāmatas pašas lasīja un skolēnus mudināja literatūras skolotāja Silvija Lisovska un bibliotekāre un literatūras skolotāja Daiga Pabērza.

Mazajiem lasītājiem vairāk patika L. Žutautes ,,Kika Mika un lielā tumsa”, kas vairāk piesaistīja ar vizuālo noformējumu. 3.-6..klases skolēniem  patika pašreiz populārā un aizraujošā H. Tamma grāmata ,,Nindzja Timijs”, jautrā, viegli lasāmā  K. Krispa grāmata  ,,Tikai ne Aivita Pokita”, Dž. Greja asā sižeta grāmata ,, Zvērači”. Lasītājas meitenes  izteica atzinīgus vārdus par  Dž. Lūisas sirsnīgo un pārdomu pilno grāmatu ,, Sarkanas ibiss” un pusaudžu vidū iecienīto E. Lokhārtas romānu ,,Mēs bijām meļi”.

Mēs, pieaugušie,  priecājāmies par G. Zevina sirsnīgo un reizē skumjo romānu ,,Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi”, kas ir slavinājums labestībai,  grāmatām un cilvēkiem, kas tās lasa, kā arī par nu jau zināmo N. Ikstenas darbu ,, Mātes piens”.

Grāmatas arī šogad lasīsim!

Mazzalves  pamatskolas bibliotekāre Daiga Pabērza

Pēdējās izmaiņas: Sestdiena, 11 februāris 2017 15:38