Mazzalves skolēni izbauda kultūru Drukāt E-pasts
Svētdiena, 05 marts 2017 18:53

6dienal

25.februārī  astoņpadsmit 2.-9.klašu skolēni un skolotājas Daiga Pabērza un Silvija Lisovska devās uz Rīgu , lai apskatītu Latvijas Mākslas muzeju un Dailes teātra izrādi ,,Toma Soijera piedzīvojumi”.

Pēc renovācijas plašajās un gaišajās Mākslas muzeja telpās skolēni apskatīja visu muzeju un izstādi, bet 3.stāva ,,labirintā” muzeja sagatavotajās darba lapās meklēja atbildes 7 izcilu latviešu mākslinieku gleznās.  Tādā veidā bijām spiesti apstāties pie V.Purvīša gleznas ,,Pavasara ūdeņi”un meklēt vienu  lietu, kas it kā esot ,,aplam”iezīmēta  upes atspīdumā-un sameklējām! Apstājāmies pie kubista G.Kluča gleznām un meklējām tās formas, kas gleznās ir galvenās. Interesantāk bija vērot J.Rozentāla gleznas un izprast K. Padega zemtekstus. Un, galvenais, nepagājām garām slavenajai T.Zaļkalna cūciņas skulptūrai.

Izrāde ,,Toma Soijera piedzīvojumi” bija spraiga, interesanta, saistoša un pārdomām bagāta. Skolēniem patika aktieri, īpaši Lauris Dzelzītis un Ilze Vazdika, patika skatuves inscenējums, humors un asprātība tekstos.

Sestdiena bija bagāta diena!                           Daiga Pabērza

6diena

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 05 marts 2017 18:59