Skanīgi sveicieni māmiņām svētkos Drukāt E-pasts
Trešdiena, 10 maijs 2017 09:15

batch mmdiena

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā māmiņas saņem apsveikumus un mīļus sveicienus Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas. Mātes diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos. Latvijā un Igaunijā mātes diena tiek svinēta otrajā maija svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā — pirmajā maija svētdienā, Krievijā — pēdējā novembra svētdienā. Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Arī Mazzalves pamatskolas piecgadīgie un sešgadīgie pirmsskolēni ar skanīgām dziesmām, dzejas vārsmām un rotaļdejām sirsnīgā koncertā sveica sanākušās māmiņas. Koncerta noslēgumā katrs uzdāvāja savai māmiņai kopā ar audzinātāju Aiju Dārziņu izgatavoto ziedu groziņu. Par to bērni saņēma mammu vismīļāko pateicību – iespēju brīdi pasēdēt māmiņai klēpī. Tas bija tik sirsnīgi!

Klātesošos apsveica arī audzinātāja Aija Dārziņa un skolas direktors Aivars Miezītis, vēlot saskaņu ģimenēs un pacietību bērnu audzināšanā.

Žanna Miezīte

FOTO:

batch mmdiena1batch mmdiena2batch mmdiena3batch mmdiena4