Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās Drukāt E-pasts
Svētdiena, 31 decembris 2017 15:21

kj6

Valsts Izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar iekšlietu un aizsardzības speciālistiem 15. novembrī Bauskā rīkoja 4 stundu semināru ,,Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās.” To apmeklēja piecpadsmit Mazzalves un Neretas skolas 7.-10. klases skolēni Daigas Pabērzas vadībā.

Semināra mērķis bija izsmeļoši iepazīstināt jauniešus par karjeras iespējām mūsdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Latvijas armijā, Valsts robežsardzē un Valsts policijā.

Katras jomas pārstāvji savu jomu prezentēja apmēram 50 minūtes, interesanti, bagātīgi un mērķtiecīgi stāstot un rādot gan video, gan slaidus, gan iesaistot nelielos jautājumu konkursos, par pareizām atbildēm dāvinot suvenīrus. Runātāji dalījās arī ar savu personīgo profesionālo pieredzi un aicināja jauniešus šīs profesijas apgūt, jo

  • speciālisti šajās jomās ir un būs pieprasīti,
  • darbs šajās jomās ir prestižs un, viņuprāt, pietiekami labi atmaksāts,
  • ir lielas iespējas sevis izzināšanai un izaugsmei,
  • darbs saistās ar vīrišķību un patriotismu,
  • ir atmaksāta izglītošanās un ļoti augstas sociālās garantijas.

Runātāji uzsvēra, ka visās šajās jomās konkursu veidā izvēlas gudrus un spēcīgus jauniešus ar vidusskolas izglītību, un tas, protams, motivēja arī mums pieņemt lēmumu, ka bez labas izglītības nevienu labi atmaksātu darbu nevarēs atrast, un tāpēc jāgrib un jāprot mācīties.

Īpaši aizraujoša bija policistu prezentācija, jo 4 jaunieši no Policijas akadēmijas īsi pastāstīja par savu izvēli, mērķi studēt un strādāt specvienībās. Viņi demonstrēja dažādus kaujas un aizsardzības spēka paņēmienus.

Noslēgumā ieradās 2 kinologi ar saviem kolēģiem-suņiem-demonstrēja savu saskarsmi, gudrību un īpašās spējas. Tas mums visiem ļoti, ļoti patika. 8. klases Emīlam palaimējās būt ,,izmēģinājuma ekspertam” suņa priekšā. Guvām patīkamas emocijas gan no slavenajiem Latvijas suņiem, gan no viņu saimniekiem-kinologiem.

Daudz uzzinājām par Latvijas karavīru, ugunsdzēsēju, policistu un robežsargu darbu un misiju Latvijā un arī Eiropā. Ļoti priecājos par iespēju apmeklēt šo semināru.

Daiga Pabērza

FOTO:

kj1kj2kj3kj4kj7kj8

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 31 decembris 2017 15:27