A.Upīša konkurss Drukāt E-pasts
Otrdiena, 02 janvāris 2018 17:01

Latvijas pamatskolu, vidusskolu un ģimnāziju skolēni tiek aicināti piedalīties Andreja Upīša 140. dzimšanas dienai veltītā literāro darbu konkursā.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par latviešu literatūras klasiķi Andreju Upīti un Skrīveriem – viņa dzīves un darba vietu –, kā arī attīstīt radošā darba iemaņas.

Arī no mūsu , Mazzalves, pamatskolas šajā konkursā piedalījās 2 skolēni- es , Elva Laurinoviča, un Toms Freimanis. Mēs abi rakstījām domrakstus , kuru tēma bija

,, Kāda koka stāsts’’.

Ar nepacietību gaidījām konkursa rezultātus. Līdz pienāca informācija, ka es esmu apbalvojamo sarakstā. Kāds prieks!

Es ar iedvesmu uzrakstīju par koku un viņa stāstu, es izvēlējos mūsu skolas ozolu. Jutos ļoti pagodināta kad uzzināju, ka tieši mans stāsts starp 134 tika pamanīts un novērtēts.

Konkursu organizēja Skrīveru novada pašvaldība, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Andreja Upīša muzejs.

30.novembrī mēs, skolotāja Silvija Lisovska un Elva Laurinoviča, devāmies un godināšanas pasākumu, kurš notika Skrīveros .

Kad ieradāmies Andreja Upīša muzejā Skrīveros, mūs sagaidīja laipna muzeja darbiniece ar lielu zupas katlu. Pēc mielošanās ar gardo zupu, uzzinājām par spokošanos muzejā, izspēlējām spēles, tā iepazīstot A. Upīša bagāto valodu.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Skrīveru saldumu ražotni, kurā mēs paši varējām izgatavot savus saldumus. Tas bija tik fantastiski!

Pēc tam, kad bijām pierādījuši savus spēkus konfekšu ,,Gotiņa’’ iesaiņošanā ,mēs izbaudījām patīkamu ekskursiju pa Skrīveriem kopā ar Nacionālā teātra aktieriem – Uldi Dumpi, Māru Zemdegu un režisoru Edmundu Freibergu-, kā arī kolosālo gidi Dainu Vancāni.

Un tad izgaršojām milzīgo un tik garšīgo dzimšanas dienas torti! Tās ir neaprakstāmas emocijas un prieks garšas kārpiņām!

Un laiks bija doties uz kultūras nama zāli, kura bija iekārtota tieši šim skaistajam pasākumam.

Uzrunu teica A. Upīša Skrīveru vidusskolas direktors, kurš izteica prieku par skolēniem ,kuri piedalījušies konkursā un parādījuši savas zināšanas . Dalījās arī savās bērnības dienu atmiņās, kuras saistītas ar A. Upīša vārdu.

Svinību laikā tika apbalvoti Andreja Upīša jubilejas literārā konkursa uzvarētāji, patīkami bija redzēt arī Nacionālā teātra aktierus, vērot iestudējuma “Zaļā zeme” ieraksta fragmentus.

Biju pārsteigta, ka saņēmu atzinību. Balvas ieguvējiem apmaksāja Skrīveru dome un Nacionālā teātra aktieri. Man bija liels prieks saņemt biļeti uz Nacionālā teātra izrādi ,, Dīvainais atgadījums ar suni naktī.’’ Visā visumā esmu ļoti priecīga, ka piedalījos šajā konkursā un noteikti piedalīšos arī turpmāk. Kā arī vēlos pateikt paldies latviešu valodas skolotājai Silvijai Lisovskai palīdzību darba tapšanā! Labs darbs bija arī Tomam Freimanim, viņš bija to dažu starpā, kuri saņēma Pateicību. Un tas arī ir novērtējami.

Elva Laurinoviča

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 02 janvāris 2018 17:29